موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید (میقات القرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از درگاه پروردگار مهربان و با عنایات خاصّه حضرت ولیعصر (عج) و با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و درود به روان شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی، در راستای انجام مسئولیت خطیر آموزش معارف قرآنی و اعتلای پرچم سبز علوی و ترویج فرهنگ تشیع که نشأت گرفته از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- (ثقلین) می باشد، با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت رایگان بوده است که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید.

تاریخچه میقات القرآن

 

اساتید
مجموعه مباحث اعتقادی این مجموعه حول موضوعاتی چون، کلیه مباحث علم اعتقادات، ادیان و فرق، شادی در اسلام، خمس، ازدواج، حجاب، ولایت فقیه، نماز، تفسیر نهج البلاغه و موضوعات متنوع دیگر می باشد.
ادیان و فرق، اعجاز و شگفتی های قرآن کریم
مباحث اعتقادی، خمس، نماز، شادی، ازدواج، ولایت فقیه و ...
شرح و تفسیر نهج البلاغه خطبه ها و حکمت ها

مباحث اعتقادی

اخبار موسسه

کلاس اعتقادات شنبه ها
شنبه 95/11/30 موضوع "پاسخگویی به شبهات وهابيت" و سخنراني با موضوع "فضاي مجازي، فرصتها و تهديدها" توسط آقاي رحيم زاده.
 

تلاوت قرآن

ترتیل قرآن کریم
عبدالباسط محمد عبدالصمد
محمد صديق منشاوي
کامل یوسف
شحات محمد انور
مصطفي اسماعيل

روایات

 
 
ملک ری ...
 
گفتند به تو حكومت رى را مى خواهيم بدهيم. رىِ آن وقت، يك شهر بسيار بزرگ پُرفايده بود. بعد گفتند اگر به جنگ حسني بن على (ع) نروى، از حاكميت رى خبرى نيست. اينجا يك آدم ارزشى، يك لحظه فكر نمى كند؛ مى گويد مرده شوى رى را ببرند؛ رى چيست؟ همه ى دنيا را هم به من بدهيد، من به حسین بن على(ع) اخم هم نمى كنم؛ من به عزيز زهرا، چهره هم درهم نمى كشم؛ من بروم حسین بن على (ع) و فرزندانش را بكشم كه مى خواهيد به من رى بدهيد؟! اما وقتى كه درون تهى است، وقتى كه جامعه، جامعه ى دور از ارزشهاست، دست و پا می لغزد؛ "عمر سعد" حالا حدّاكثر يك شب هم فكر مى كند؛ خيلى حِدّت كردند، يك شب تا صبح مهلت گرفتند كه فكر كنند!  [ادامه مطلب]

پاسخ گویی به شبهات وهابیت

شبهه 39:  چرا با اینکه روایات زیادی در مذمت لباس سیاه وجود دارد شیعیان لباس سیاه میپوشند؟

سوال 39)کلینی در الکافی از احمد بن محمد از ابی عبدالله(ع) روایت می کند که گفت: 
سیاه پوشیدن مکروه است مگر در سه چیز: موزه(کفش) و عمامه و عبا(فروع کافی ج6 ص449). بعد از بیان این روایت که در مذمت لباس سیاه بیان شده و می گویند که لباس سیاه لباس دشمنان است.سوال این است که چرا شیعه سیاه می پوشد و لباس سیاه را لباس سادات قرار داده اند؟

پاسخ:  از آن جا که سوال کننده به روایت فوق استدلال نموده و روایات دیگری را بر مذمت لباس سیاه مطرح می نماید به نکات زیر باید توجه نمود:

ادامه مطلب

یک مسئله فقهی

وضو

برخی از احکام مبتلا به وضو که ان شاء الله از این پس به طور اختصار منتشر خواهد شد.

در وضو واجب است صورت و دستها را بشويند و جلوي سر و روي پاها را مسح كند.

برخی احکام شستنِ صورت در وضو:

بعضی از افراد، موی صورتشان کم است و پوست صورتشان از بین موی صورت آنها پیدا است؛ این افراد باید هنگام شستن صورت، آب را به پوست برسانند؛
امّا اگر موی صورت به اندازه‌ای است که پوست صورت، از لا به لای آنها دیده نمی‌شود، شستن مو کافی است و رساندن آب به زير آن لازم نيست.

بعضی از افراد ممکن است شک داشته باشند که آیا پوست صورتشان از لا به لای موی صورتشان معلوم است یا نه، این افراد بنابر احتیاط واجب، باید مو را بشويند و آب را به پوست صورتشان برسانند.

مباحث موضوعی

9
8
7
6
5
4
3
2
Powerd by MVC Portal