موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

مقالات و روایات
استمناء گناه بسیار بزرگ
مقالات
959   پنجشنبه 8 مرداد 1394
استمناء گناه بسیار بزرگ

باسمه تعالی
«استمناء گناه بسیار بزرگ»

معنای استمناء: استمناءعبارت است از: جلق زدن به سخن دیگر یعنی، بدون نزدیک شدن با کسی عملی انجام دهد که منی از او خارج شود.
استمناء از نظر شارع مقدس اسلام حرام و ممنوع است.
البته چون بحث استدلال حلال و حرام مربوط به علم فقه است و تمام فقها هم در حرمت آن اتفاق دارند، لذا فقط اشاره بسیار کوچکی راجع به حرمت این عمل زشت از ناحیه شرع انور می شود.
در جلد 1 کتاب خورشید معرفت/ صفحه 197/ حدیثی از کافی نقل شده که، از حضرت صادق (ع) در باب استمناء سؤال شد، حضرت فرمودند:
هِیَ مِنَ الفَواحش
 این عمل از فواحش است.

آفریدگار جهان و جهانیان نیز در آیه مبارکه 33 سوره اعراف فرموده:
قُلْ اِنَّما حَرَّمَ رَبّیَ الْفَواحِش
بگو ای پیامبر گرامی! مطلب جز این نیست که، پروردگار من فواحش را حرام نموده.

حضرت صادق (ع) که مبیّن قرآن کریم است می فرماید: استمناء، از فواحش است، پس استمناء حرام می باشد.
بعضی زیان ها ناشی از استمناء:
  1. از همه مهم تر شکستن قُرُق (مرز حرمت پروردگار) آفریدگار عالم است.
  2. بدون تردید، با انجام این عمل قوای بدنی کاهش می یابد و در اثر ضعف قوا بدن برای پذیرش انواع مرضها آمادگی پیدا می کند و در نتیجه زندگی آینده او با درد و رنج توأم می شود و باز در اثر انجام آن فرد به فقر مالی و انواع گرفتاری های گوناگون مبتلا خواهد شد.
  3. این عمل زشت برای دید چشمان بسیار مضر است و ممکن است پس از مدتی فرد به نابینایی مبتلا گردد.
  4. بدون تردید حافظه فاعل این عمل زشت، روز به روز کاهش می یابد و در نتیجه از بسیاری مزایای زندگی بی بهره خواهد ماند.
  5. در اثر ضعف و فشار اعصاب مغزی 90% احتمال دارد، فرد عامل آخر عمرش را در تیمارستان بگذراند به علاوه ضعف اعصاب، خود بلای عظما است که سبب عصبانیت و ایجاد امراض خانمان سوز دیگری می کند.
  6. پس از اندک زمانی فرد از لذت غریزه جنسی که بالاترین لذات جسمانی است، محروم خواهد شد؛ یعنی دیگر هنگام انزال منی لذت نخواهد برد.
  7. کسانی که معتاد به این عمل زشت می شوند غیر ممکن است که چشم چرانی نکنند و چون وجاهت اشخاص حد معینی ندارد، با هر زن زیبایی هم که ازدواج کندنسیت به او بی میل خواهد بود و این خود سرچشمه مفاسد بسیاری است که مطالب آن کتابی لازم دارد.
  8. افرادی که معتاد به استمناء شده باشند، منی از ایشان زود انزال می شود و در اثر این عمل اگر خود زیباترین افراد باشند و با زشت ترین زنان ازدواج کنند زنش نسبت به او بی میل خواهد شد و باز از اینجا چه مفاسدی سرچشمه می گیرد خود کتابی مستقل لازم دارد.
  9. چون این عمل زشت بدون مایه و مقدمات برایش فراهم است همین که شروع کند خیلی زود به آن معتاد خواهد شد و این خود بلای عظیمی است.
  10. افرادی که معتاد به این عمل زشت شده باشند برای آن ها ترک این عمل بسیار دشوار است. حال شما خود قضاوت کنید که این همه نیش به آن نوشِ اندک می اَرزد.
«پروردگارا! تو را به خون مقدس حسینت جوانان ما را از این عمل ناپسند مصون بدار».

تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است