موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

میلاد حضرت فاطمه (س)

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

ساعت 5:30 بعد از ظهر با موسسه تماس حاصل نمایید و جهت دریافت پاسخ با جناب استاد مخملباف صحبت نمایید.
55370517 - 55390144

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را به مدت ۱۱۰ روز انجام دهید. دقت کنید نباید بین آن فاصله بیاندازید.

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را به مدت ۳۱۳ روز انجام دهید. دقت کنید نباید بین آن فاصله بیاندازید.

باسمه تعالی

 فردا دوشنبه ساعت ۱۱:۳۰ صبح با شماره زیر تماس حاصل نمایید و با جناب استاد مخملباف صحبت نمایید.
55158678

باسمه تعالی

اصولاً هر کاری که در این عالم باید انجام شود حتماً حتماً به اذن الله نیاز دارد. لکن این اذن و اراده در آغاز خلقت توسط خالق هستی در زمینه‌های مختلف به کارگزارانی که تحت امر خود پروردگار متعال هستند داده شده و می‌شود. برای مطلبی که سوال کرده اید نیز همواره اراده خداوند در جریان است. لکن بحث قبول شدن اعمال بحثی به جز اراده و اذن الهی است. این که ما عمل خیری را انجام دهیم و سپس آن را برای شادی روح اموات در نظر بگیریم یا مثلاً کار خوبی را برای زندگان انجام دهیم به عنوان صدقه، که البته این کار خوب باید مستحب باشد نه واجب، در چنین مواقعی امید داریم که پیامدهای مثبت این کار به آنها واصل شود و همچنین رجاء واثق داشته باشیم که خداوند آن عمل را از ما قبول فرماید.

باسمه تعالی

خانم ها می توانند نمازهای مغرب، عشاء و صبح را اگر چنانچه کسی در منزل نباشد(نامحرم) بلند بخوانند و نمازهای ظهر و عصر را مانند آقایان در هر صورتی باید آهسته بخوانند.

باسمه تعالی

اگر استخاره کرده و بد آمده است لازم نیست ایشان را ببینید.

باسمه تعالی

خداوند متعال می فرماید ما هیچ کس را بیشتر از توان او تکلیف نمی دهیم. در واقع خداوند متعال کسی را تکلیف مالایطاق (آنچه که از آن عاجز آیند) نمی دهد. پس شما اولاً نمازهای خود را به همان صورت که می توانید حتماً بخوانید و نیز قرآن و دعا زیاد تلاوت کنید و همواره در قنوت های نماز خود آیات " رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی* وَیسِّرْ لِی أَمْرِی* وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی* یفْقَهُواْ قَوْلِی " را چند بار بگویید. بعد از یک ماه گزارش خود را به ما بدهید تا راه کاری به شما ارائه دهیم.

باسمه تعالی

اگر چنانچه به مناسبت و به نیت شادی روح فرد میتی این کار انجام شده باشد قطعاً برای آن میت منظور خواهد شد.

باسمه تعالی

منظور ما از صله رحم کردن پذیرا شدن خواص و پیامدهای مثبت آن برای خودمان است. حال کسی که با او صله رحم انجام می‌شود، می‌خواهد خوشش بیاید یا نیاید. چون هدف ما کسب منفعت های آن برای خود ما می‌باشد، پس نباید به نحوه برخورد او آنچنان واکنشی نشان دهیم.

باسمه تعالی

همان‌ها را انجام دهید به علاوه این که تا زمان مصاحبه روزی صد مرتبه سوره توحید را بخوانید.

باسمه تعالی

ما یک موسسه فرهنگی هستیم و در هرم حکومتی نقشی نداریم. مسائل این گونه را باید به بیت رهبری، قوه قضاییه یا قوه مقننه کتباً نامه نوشته یا تلفن زده و با ایشان در میان بگذارید.

باسمه تعالی

ما در این زمینه کتابی چاپ کرده ایم به نام "حقایقی پیرامون دعا و توسل". پاسخ تمام مسائلی که مطرح کرده اید را در آنجا می توانید بیابید. همچنین می توانید به فایل های سخنرانی آن (لینک) نیز مراجعه نمایید. پس از مطالعه اگر مشکلی بود برای ما ارسال کنید.

باسمه تعالی

از شب سیزدهم جمادی الاولی تا سوم جمادی الثانی را ایام فاطمیه می نامند. چراکه بین دو روایت مشهور در شهادت آن حضرت قرار گرفته است. 

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (لینک) را انجام دهید. بعد از ۴۰ روز گزارش کار خود را برای ما ارسال کنید.

باسمه تعالی

گفتن ذکر فوق در اذان واجب نیست و نباید به قصد ورود در اذان گفته شود. بلکه گفتن آن مستحب است. 

باسمه تعالی

با سایت ایشان تماس برقرار کنید.

نمایش 1 از 201
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است