پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

لطفا قبل از ارسال سوال آن را در بین سوالات جستجو نمایید تا از تکرار جلوگیری شود.

باسمه تعالی

روزهای جمعه یک ساعت مانده به مغرب، دعای سمات را با وضو و رو به قبله بخوانید و به جای عبارت “فلان بن فلان” اسم آن همسایه را بگویید. حداقل تا هفت هفته انجام دهید.

باسمه تعالی 

برنامه دهگانه (لینک) را انجام دهید و چون در ابتدای کار هستید به هیچ وجه سعی کنید تلقینات منفی را از خود دور کنید و به هیچ وجه به خواسته‌های ذهنی خود ترتیب اثر ندهید و دائماً بدانید که همه چیز پاک است  مگر اینکه دلیلی بر نجاست آن وجود داشته باشد وگرنه بعد از این گرفتار خواهید شد.

باسمه تعالی 

مشکل این است که فصل تابستان است و صبح‌ها زودتر اذان صبح فرا می‌رسد. برای قضا نشدن نماز صبح باید شب‌ها زودتر بخوابید. ساعت را به مقدار ۲ متر دورتر از خود کوک کنید و نیز آیه آخر سوره کهف را برای بیدار شدن حتماً بخوانید.

باسمه تعالی 

اگر حداکثر دو ساعت بگذرد و با طمأنینه بخوانید بهتر است.

باسمه تعالی 

در این زمینه کتاب «فن سخنوری» از آیت الله فلسفی(ره) را گرفته و حتماً مطالعه نمایید و نیز مبحث «فنون مناظره» ما را گوش دهید.

باسمه تعالی 

شما اگر تهران هستید به موسسه میقات القرآن مراجعه کنید. اینجا ما دوستانی را به شما معرفی خواهیم کرد که بتوانید با آنها تبادل نظر نمایید.

منظور حدیث را اشتباه فهمیده‌اید.

باسمه تعالی 

تا اینجا که ما تحقیق کرده‌ایم فعلاً همان بوده است لکن در این زمینه اگر تحقیقات وسیع‌تری بخواهید حتماً باید به تفسیر مجمع البیان و امثال آن مراجعه نمایید.

باسمه تعالی

برای دریافت پاسخ در سایت ثبت نام (لینک) نمایید.

باسمه تعالی

خیر، چنین چیزی که شما برداشت کرده‌اید صحیح نیست. شما می‌توانید تفسیر المیزان را در این زمینه مطالعه کنید اگر مشکلی بود ما مشکلات شما را پاسخ خواهیم داد.

باسمه تعالی

در زمان ائمه طاهرین(ع) اصلاً وسایل نوشتاری مانند امروز حتی مانند سال‌های پیش نیز موجود نبوده است بلکه بیشتر در زمان آن حضرات افرادی که روایتی نقل می‌کردند یا قرآن را می‌خواستند بخوانند بیشتر حفظ می‌کردند و به حافظه خود متکی بودند نه از طریق وسایل نوشتاری. فلذا خیلی کم مسئله نوشتن در زمان ائمه(ع) اتفاق افتاده است مگر اینکه چیزهای خاصی بوده که بر روی پوست آهو یا چیزهای جدیدتری که در آن موقع به وجود آمده است مطالب خاصی را می‌نوشتند. ولی همانطور که گفته شد بیشتر اصحاب در این زمینه به حافظه خود متکی بودند. همچنین زمان ائمه(ع) حکومت در دست مخالفین و معاندین و دشمنان اهل بیت(ع) بود و آن بزرگواران را به هیچ وجه فرصت چنین کاری نبوده است بلکه آنها سعی می‌کردند بیشتر به مسائل احکامی، اعتقادی و اخلاقی مردم پرداخته و در این زمینه احادیث نبوی(ص) را برای آنها نقل کرده و یا سخنی اگر دارند خود برای مردم مطرح کرده و آنها را آموزش بدهند.

باسمه تعالی

در ارتباط با صحبت‌های دیگران هیچگاه نباید کس دیگری در این زمینه اظهار نظر نماید. هر کس که صحبت می‌نماید مسئول سخنرانی‌اش خود او است نه دیگری. در این زمینه‌ها هم نه تنها ایشان بلکه افراد دیگر نیز اگر صحبتی می‌کنند  شما باید با دفتر ایشان چنین سوالی را مطرح نمایید چون ما ضامن صحبت دیگران نیستیم.

باسمه تعالی

در این زمینه به تفسیر المیزان نوشته علامه طباطبایی (ره) ذیل آیه فوق مراجعه کنید بعد از مطالعه ی دقیق اگر اشکالی بود ما پاسخ می‌دهیم.

باسمه تعالی

روزی صد بار سوره توحید را بخوانید.
روزی ۳۰۰ مرتبه صلوات بفرستید.
روزی 400 بار  هم استغفار کنید تا مسئله درست شود.

باسمه تعالی

برای دریافت پاسخ، در سایت ثبت نام نمایید تا فقط برای خودتان ارسال شود.

باسمه تعالی

بحث معاد را گوش کنید (لینک). گفته‌های این افراد تازگی ندارد. هزاران سال است که مخالفین پیامبران(ع) دائماً  این حرف‌ها را می‌زنند. خیلی جالب است که بدانید هیچکس از این‌ها نمی‌پرسد این حرف‌ها چه دلیلی دارند و دلیل شما بر این ادعاها چیست.

باسمه تعالی

می‌توانید در این زمینه استخاره کنید لکن برای پسر بودن فرزند از طریق توسلات و نیز طب سنتی می‌توانید عمل نمایید.

باسمه تعالی

ایشان ظاهراً تخصصی در امور سیاسی داشته اند لکن در امور اعتقادی تخصصی ندارند. فلذا رجوع به آراء ایشان در مسائل اعتقادی و فقهی صحیح نمی‌باشد.

باسمه تعالی

ما چنین کسی را نمی‌شناسیم فقط جسته و گریخته از او سخنانی شنیده‌ایم که باید گفت ایشان در ارتباط با مسائل اعتقادی مطالعات چندانی نداشته و به همین خاطر  نمی‌تواند نتیجه‌گیری کامل نماید. لذا در بسیاری از تحلیل‌ها و اظهار نظرها مسیری را که می‌پیماید خلاف مکتب اهل بیت(ع) و قرآن کریم است.

نمایش 1 از 266