موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

برای دریافت سخنرانی‌ها، بعد از اینکه مبحث مورد نظر را انتخاب کردید؛

1- با کلیک بر روی عنوان سخنرانی، سرفصل‌های آن جلسه ظاهر میشود.
2- برای رفتن به صفحه مخصوص آن جلسه و استماع یا دریافت فایل صوتی، روی آیکن مشخص شده کلیک نمایید.

سخنرانی

3- جهت دانلود روی آیکن مشخص شده کلیک نمایید تا دانلود فایل آغاز شود.

4- اگر به صفحه پخش رفت و دانلود نشد، روی آیکن مشخص شده (سه‌نقطه) کلیک کنید.

5- عبارت Dowdload را انتخاب نمایید تا دانلود شود.

باسمه تعالی

1- به چند دلیل. یکی از دلایل آن تحریک شدن جنس مذکر است و دلایل دیگری نیز برای آن می باشد که می توانید به کتاب علل الشرائع مراجعه نمایید.

2- سند این حدیث را ما بررسی نکرده‌ایم. اگر هم درست باشد، حضرت رحمت للعالمین(ص) از صنعت کنایه استفاده کرده است. کنایه از اینکه در موارد مدیریتی خانواده و مسائل مستحبی شرعی، زنان باید تابع مردان باشند.

باسمه تعالی

خوب بود که یکی از خواب های خود را بازگو می کردید. لکن اگر خواب شما تعبیر شده باشد مسلماً رؤیای صادقه بوده است. البته ممکن است خوابی دارای دو قسمت تعبیر شدنی نشدنی باشد.

باسمه تعالی

ان شاء الله. تا مدتی اعمال ده گانه (لینک) را از همین امروز انجام دهید. حتی بعد از عقدتان نیز ادامه دهید.

باسمه تعالی

اگر بتوانید در جوی آب روان که به فاضلاب منتهی نشود بیندازید. البته باید آب جوی روان آب نجس و کثیف نباشد و یا اینکه در جایی که خاکی قرار دارد آن را دفع نمایید. مانند مکان‌هایی که بین مسافرتهای شهری موجود است مثل بیابان های اطراف تهران و یا اینکه داخل باغچه ای یا پارکی که دارای باغچه می باشد دفع شود. اگر چنین چیزی میسر نشد می توانید با کشیدن قلم یا ماژیک بر روی آن تا جایی که نشانه‌ای از نام الله یا نام های مقدس دیگر نباشد آن را پنهان کنید.

باسمه تعالی

ما به هیچ کس در ارتباط با چله نشینی و چله گیری و امثال اینها دستورالعملی نمی‌دهیم. آنچه که ما به شما گفتیم انجام اموری بود نه به مدت چهل روز بلکه تا زمانی که حال شما خوب شود. متاسفانه شما آنها را انجام نداده و یا ناقص انجام دادید و بعد هم سراغ کسان دیگری رفتید که ظاهراً از آنجا هم نتیجه ای نگرفته اید. شما باید اولاً برای انجام هر کاری به داشتن یک اراده در خود اقدام کرده و سپس آن کار را انجام دهید. در این مورد نیاز به جلسه حضوری می باشد. شما می توانید با شماره های زیر تماس گرفته و با وقت قبلی حضوراً مراجعه نمایید.

55390144 - 55370517

باسمه تعالی

اگر با خود حرزی را به همراه دارید، در نگهداری آن باید صددرصد دقت کنید. چرا که اگر این حرز داخل چاه فاضلابی بیفتد و یا در جای دیگری به نوعی به آن بی احترامی شود مسئول مستقیم آن خود شما هستید. برای همین منظور به شما گفتیم اگر می توانید این کار را نکنید و محتوای آن حرز را فقط بخوانید همین کفایت می‌کند.

باسمه تعالی

اگرچه این ها را بعضی از دانشمندان گفته اند که بهتر است نوشته شود، لکن ما اکنون پیشنهاد می کنیم که فقط این موارد را بخوانید. به خاطر تبعات منفی که به خاطر آن ممکن است به وجود بیاید. خواندن آنها نیز مانند نوشتنشان موثر خواهد بود. به شرط اینکه هر روز باشد.

باسمه تعالی

این اعمالی که مردم انجام می دهند هیچ کدام در بدنه ی شارع مقدس وجود ندارد. بلکه چیزهایی هستند که خود مردم آنها را از پیش خود درآورده و جنبه شرعی به آن داده اند. مثلاً ما چیزی به نام سوم امام، هشتم امام و امثال اینها را نداریم لکن مردم از خود درآورده و سپس برای آن آیین‌نامه‌ای نیز می نویسند. اما در مورد مسئله ای که گفته اید مسلماً بعد از شهادت امام عسکری(ع) آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) میباشد و تفاوت این قضیه با شهادت ائمه ی دیگر در این است که امام بعدی در اینجا زنده اند و چون زنده اند و هم اکنون حاضر و ناظر هستند، فلذا شیعیان ضمن عزاداری برای شهادت امام عسکری(ع) در صبح روز شهادت، در بعد از ظهر آن روز به مناسبت آغاز امامت امامی که زنده است به یکدیگر تبریک گفته و این مشکلی ندارد. 

باسمه تعالی

شما متاسفانه به معنای آیه ۳۳ سوره مبارکه مائده دقت لازم را نکرده اید. آیه در مورد کسانی نیست که ایمان به خدا نیاورده اند و نخواسته اند که به خدا ایمان بیاورند و خواستند که به آیین خود باشند. بلکه آیه در مورد کسانی است که مسئله ی حرب با خدا و رسول و تلاش برای فساد در روی زمین شامل کشت و کشتار و ترویج فساد و فحشا، پخش مواد مخدر و مشروبات الکلی و تعدی و تجاوز به ناموس مردم را دارند، آیه شریفه در مورد چنین کسانی صحبت کرده و می فرماید اینها افرادی هستند که اگر اصلاح نشوند و طبق آیه ۳۴ به دامان جامعه بازگردند، به عنوان غده سرطانی باید به مجازات رسیده تا دیگر افراد شرور درس عبرت گرفته و باعث ناامنی جامعه بشری در مصادیقی که نام برده شد نگردند.

باسمه تعالی

خیر واقعیت ندارد و چنین مطلبی که شما گفته اید در دو آیه ی فوق موجود نیست.

باسمه تعالی

اگرچه احراز و تعویذات نوشته می‌شوند، لکن ما به شما پیشنهاد میکنیم که سعی کنید این ها را بخوانید و هر روز این عمل را انجام دهید و به صورت نوشته با خود همراه ننمایید، چرا که این کار پیامدهایی دارد که چندان خوشایند نیست.

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (اینجا) را به مدت یک ماه انجام دهید و بعد از آن گزارش کار خود را برای ما ارسال کنید.

باسمه تعالی

خیر. بلکه کمک کردن به حیوانات در حد معمول، کار بسیار پسندیده و از سنت های پیامبر اکرم(ص) است. لکن ورود حیوانات حرام گوشت و یا حیواناتی که نجس ذاتی هستند مانند سگ و خوک به داخل منزل و حریم شخصی جایز نبوده بلکه بعضاً حرام هم می باشد. ولی همانطور که گفتیم به همین حیوانات نیز کمک کردن در خارج از خانه کاری پسندیده است.

باسمه تعالی

ما قبلا هم گفتیم که واکسن های مختلف، بعضی‌ها با بعضی از بدن ها سازگاری ندارند. در این زمینه پس از مراجعه به پزشک متخصص و یا پزشک خانوادگی خود در صورت نرسیدن به جواب لازم می توانید به کسی که اهل استخاره است بگویید برایتان درباره آن استخاره نماید.

باسمه تعالی

کشیدن برق از مسیر غیر قانونی جایز نبوده و خلاف شرع است لکن رفتن شما به خانه پدر مشکلی ندارد. 

باسمه تعالی

شما می‌توانید کتب مرحوم آیت الله فلسفی را که در درباره تربیت کودک، نوجوان و بزرگسال نوشته شده است را مطالعه کرده و پس از پایان آن اعلام کنید که کتب دیگری در این زمینه به شما معرفی نماییم و همچنین می توانید جلسات کلاسهای اخلاق روزهای سه شنبه (اینجا) را دانلود کرده و گوش نمایید.

باسمه تعالی

جناب استاد پنجشنبه از ساعت 4:30 بعد از ظهر در موسسه هستند. راس ساعت 4:30 با موسسه تماس بگیرید.

نمایش 2 از 200
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است