موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

سیاست در جمله ای که نقل کرده اید به معنای تربیت و آداب و چگونگی مؤدب بودن به این آداب می‌باشد و مسلماً سیاست به این معنا عین دیانت ما می‌باشد. اما سیاستی که امروزه در جهان و مخصوصاً در کشور ما توسط عده ای از مدیران اجرایی اعمال می شود که رانت خواری، دروغ، فساد، دزدی از بیت المال و امثال اینها را به دنبال دارد، به هیچ عنوان جزء دیانت ما نیست.

باسمه تعالی

شما باید مشکل خود را با پدر و مادر خود در میان گذاشته و اگر پدر و مادر در قید حیات نیستند، به شخصی که مورد قبول همسر و شما می باشد مراجعه کرده و مشکل خود را با ایشان در میان بگذارید.

باسمه تعالی

اگر بنا باشد به خاطر آلودگی هوا، کرونا و مواردی از این دست کلاس ها تعطیل گردد باید کلا قید همه کلاس ها و مراسم ها را زده و قفلی به در بزنیم و برای همیشه روح شما و خود را شاد کنیم! لکن بنای ما بر تعطیلیهای غیر ضروری نیست. مطلبی که راجع به مثبتها فرمودید باید حتماً با معاونت آموزشی در میان بگذارید. همچنین درباره پیشنهاد خود به تعاونی را با مسئول آن آقای بابایی صحبت کنید.

باسمه تعالی

اگر یک مورد سراغ دارید که ما از فردی حمایت کرده ایم و صریحاً از او نام برده ایم، حتما برای ما بیاورید و جایزه ارزشمندی که به شما تعلق می‌گیرد را دریافت کنید.

باسمه تعالی

شما می توانید جهت استخاره روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از یک ساعت مانده به اذان ظهر تا وقت نماز با شماره 55158678 و نیز روزهای شنبه از 9 صبح، دوشنبه و پنج شنبه از 4:30 بعد از ظهر با موسسه تماس حاصل نمایید.

باسمه تعالی

به بانک مراجعه کرده و نحوه آنرا پرسیده و برای ما ارسال کنید تا پاسخ را بیان کنیم.

باسمه تعالی

جهت دریافت پاسخ خود، در سایت ثبت‌نام کنید تا برایتان ارسال شود.

باسمه تعالی

باید هر دو کار را انجام داد. هم مریض خود را به درمانگاه یا پزشک برسانیم و به موازات آن برای آن شخص بیمار بسیار دعا کنیم.

باسمه تعالی

معنای حدیث به این شرح است؛ کوتاهی همت یعنی کار را به نتیجه نرساندن و اهمال کردن در کار. کم تدبیری یعنی بدون تعقل کردن حرف زدن و کاری را انجام دادن و سستی اندیشه یعنی اصولاً کارها را قبل از اینکه با عقل در میان بگذاریم انجام دهیم و برنامه ریزی راجع به کارهای خود نداشته باشیم و یا اینکه برنامه ضعیف باشد.

تمام این نقاط ضعف با برنامه ریزی در کارهای علمی و اجرایی برطرف خواهد شد. مثلاً برنامه مطالعاتی برای خود داشته باشید و نیز ساعات مشخص برای خروج از خانه و ورود به منزل، ورزش کردن و کارهای عبادی و رسیدگی به امورات شخصی و خانوادگی.

باسمه تعالی

محبت و دوست داشتن در اسلام باید در کادر شرعی و با محدودیت های خودش باشد و اسراف در این زمینه به هیچ وجه جایز نیست. مثلاً شما نمی‌توانید امیرالمومنین(ع) را بیشتر از پیامبر(ص) دوست داشته باشید و نمی‌توانید پیامبر(ص) را بیشتر از خدا دوست داشته باشید. پس دوست داشتن حد و مرزی دارد لکن در مورد دوست داشتن های خلاف شرع مانند اینکه پسری به دختری یا بالعکس، حال در هر موقعیت زمانی و مکانی علاقمند شود، این گونه محبت ها از ریشه حرام بوده و جایز نمی باشد و نیز عملی شیطانی است و شارع مقدس در مورد اینگونه دوست داشتن ها تذکر جدی داده و اقدامات زن و مرد را خارج از حد عرف ممنوع اعلام کرده است. در مورد محبت های پدر به فرزند و بالعکس و نیز برادر به برادر و خواهر به خواهر و امثال اینها باید حد و مرز آن مشخص باشد .

باسمه تعالی

شما فکر بعد از آن را کرده اید؟ فرض کنید که این حکومت امروز از بین رفت. برای فردای کشور شما فکری کرده اید؟! یا اینکه شما هم مانند بیشتر اعضای حکومت و دیگران فقط به فکر منافع فردی خود می باشید؟ اینکه چیزی از بین برود باید حتماً چیز دیگری به جای آن باشد. قرآن هم به این مطلب اشاره کرده است وقتی می فرماید "لا اله"، بلافاصله بعد از آن "الا الله" را مطرح می‌کند.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید و همچنین کتاب "حقایقی پیرامون دعا و توسل" (لینک) را تهیه کرده و مطالعه نمایید.

باسمه تعالی

خواندن زیارت عاشورا در هیچ زمانی سنگین نیست و کسانی که چنین سخنان بی‌پایه ای را می‌گویند برای مطرح کردن نام و کسب شهرت می باشد. تمام دعاها و زیارات مفاتیح الجنان و کتب ادعیه دیگر در صورت معتبر بودن را می توان در هر زمانی خواند. البته بعضی از آنها دارای زمان های خاصی می باشند. مانند دعاهای ماه رمضان یا رجب یا شعبان و امثالهم که البته آنها را هم اگر به نیت دعا در مواقع دیگر بخوانید مشکلی ندارد.

باسمه تعالی

این حرفها همه از خزعبلات و خرافات نشأت می‌گیرد و افراد شیاد و کلاهبردار از این موارد برای خالی کردن جیب مردم استفاده می‌کنند. معتقد بودن به چنین مسائلی خلاف آیات قرآن و روایات اهل بیت -علیهم السلام- می باشد.

باسمه تعالی

توسط خود خدای تعالی این کار انجام پذیرفته است یعنی پروردگار متعال آنها را به عنوان زوج معرفی کرده و فرموده است که به هم محرم باشند.

باسمه تعالی

معنای واقعی وسواس اگر در طهارات و نجاسات باشد شرک به خداوند متعال است و فاعل آن مشرک به شرک خفی است. برای خلاصی از این کار باید طبق دستور رساله‌های عملیه، احکام خود را انجام دهید و به محض این که خواستید بیشتر از آن انجام دهید یاد این بیفتید که هم اکنون مشرک می شوید و سریع به حالت عادی بازگردید. همه کارهای خود را با استغفار (اعوذ بالله من الشیطان الرجیم) و بسم الله الرحمن الرحیم انجام دهید. استغفار زیاد کنید، حداقل روزی ۴۰۰ مرتبه و نیز روزی که ۳۰۰ صلوات بفرستید. آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را در شب و صبح حتما بخوانید. بعد از ۱۵ روز گزارش کار خود را بیان کنید.

نمایش 2 از 206
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است