موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

دو موضوع جداگانه را مطرح کرده اید. اولاً شیطان دائماً در حال فعالیت است که انسان ها هرچه می توانند معصیت خداوند را مرتکب شوند و اگر این کار را نکردند لااقل کار خوب نکنند و اگر این کار را هم نکردند، شیطان تلاش می‌کند آنها کار خوب تر را انجام ندهند و خلاصه در تمام ابعاد مشغول فعالیت است که هرچه می تواند از ارزش ها و پاداشهای بندگانِ خدا کسر نماید. 

مطلب دوم راجع به استخاره است. اگر کسی اصلا آمادگی برای این کار نداشته و دانش این کار را ندارد، استخاره او نیز اهمیتی نخواهد داشت. استخاره را باید کسی یا کسانی انجام دهند که اهل این کار باشند.

باسمه تعالی

اشاره در آن زیارتی که فرموده اید به پدر حضرت علی اکبر علیه السلام است که جزء اهل کساء می باشد. یعنی مشمول اولیه آیه تطهیر و مشهور به خامس آل عبا شده است.

باسمه تعالی

برای دریافت پاسخ در سایت ثبت نام نمایید تا فقط برای خودتان ارسال شود.

باسمه تعالی

شما باید با فرستادن پیامک و تماس تلفنی و در صورت امکان عیادت حضوری از آنها، نگذارید قطع رحمی صورت گیرد. البته ممکن است آن‌ها پاسخ شما را ندهند و یا برخوردهای ناشایستی داشته باشند لکن شما برای رضای خدا تحمل نموده تا به ثواب صله رحم از طریق پیامک یا تماس تلفنی یا حضوری برسید.

باسمه تعالی

 خیر، سند معتبری در این زمینه وجود ندارد.

باسمه تعالی

در منابع و مآخذ معتبر فقط باید به کتب معتبر در این زمینه مراجعه کنید و به شما گفتیم درباره جنگ بنی قریظه به کتاب فروغ ابدیت و کتب معتبر  دیگر در این زمینه مراجعه کنید. همچنین منبعی را که ذکر کرده اید را نیز با دقت بیشتری مطالعه نمایید.

باسمه تعالی

1- حتماً اعمال ماه های رجب، شعبان و رمضان را هر مقدار که می‌توانید از روی مفاتیح انجام دهید.
2- روزی چهارصد مرتبه استغفار و سیصد مرتبه صلوات بفرستید.
3- دعاهای روزهای هفته و زیارات هفته را هر روز بخوانید.
4- شب های جمعه با وضو و رو به قبله دعای کمیل را بخوانید.
5- شبها موقع خواب و صبح ها بعد از برخاستن از خواب خواندن آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق فراموش نشود.
به لطف خداوند هیچ گزندی به شما نخواهد رسید. این کار را به مدت یک سال انجام دهید. 
به صلاح شما نیست که با ایشان رابطه داشته باشید.

باسمه تعالی

جمله "ان شاء الله" به معنای "اگر خدا بخواهد" می باشد. لکن مردم ایران آن را جایی به کار میبرند که واقعاً می خواهند آن کار را انجام داده و یا انجام بشود. در حالی که معنای اصلی آن همان است که گفتیم و درباره آن در قرآن کریم گفته شده است که هم پیامبر(ص) و هم مردمان دیگر وقتی کاری را میخواهند انجام بدهند و زمانی برای آن در نظر می گیرند حتماً این جمله را بیان کنند تا به خود تلقین کرده باشند که این کار و کارهای دیگر بالاخره به نظر خداوند نیز بستگی دارد و اگر خداوند بخواهد انجام می‌شود و اگر نخواهد انجام نمی شود. 

باسمه تعالی

منبع و ماخذ شما برای چنین مطلبی که فرموده اید کجاست؟
ما به شما پیشنهاد می کنیم در رابطه با جنگ های پیامبر(ص) به کتاب "فروغ ابدیت" نوشته آیت الله سبحانی مراجعه نمایید.

باسمه تعالی

می توانید به خانم دکتر الهه اخوان تفتی، بالاتر از میدان ونک خیابان والی نژاد پلاک ۳۴ طبقه اول واحد ۶ مراجعه نمایید. مشاوره آنلاین هم می دهند. تلفن: 88677828 - 88677829 

باسمه تعالی

شما موظف هستید زمانی که برگ های مورد نظر را به آنها می دهید به ایشان تاکید کنید که حتماً برگه ها را بخوانند. حال اگر آنها نخواندند مسئولیت این کار بر عهده خود آنها است و شما مسئولیتی ندارید.

باسمه تعالی

شما باید چنین کاری را به خداوند متعال واگذار نمایید و برای اینکه بدانید مصلحت شما در انجام آن هست یا نه، اعمال دهگانه (اینجا) را انجام دهید و بدانید اگر مصلحت شما در پاسخگویی مثبت ایشان باشد قطعا چنین کاری حاصل خواهد شد ان شاء الله.

باسمه تعالی

رجوع نمایید به مبحث دعا (اینجا) جلسات 34 الی 37.

باسمه تعالی

اصولاً سحر و جادو واقعیت ندارد و فقط به نظر می‌رسد و ذهن ها را مخدوش می نماید. دستورالعملی مفصل در این رابطه در کتاب "حقایقی پیرامون دعا و توسل" مطرح کرده ایم. حتماً آن را تهیه نموده و به آن دستورات عمل نمایید.

باسمه تعالی

ما چنین دستورالعملی را از آن حضرت ندیده ایم. اگر سند یا منبع آن را پیدا کردید برای ما ذکر کنید تا توضیحات آن را تقدیم نماییم.

باسمه تعالی

از زمانی که نیت کرده اید و یا می کنید، هر روز 400 مرتبه استغفار نمایید و صدقه مختصری نیز کنار بگذارید و 300 مرتبه صلوات فرستاده و هر روز سوره صف را بخوانید تا زمانی که کار به انجام برسد.

باسمه تعالی

اگر صدقه مستحبی باشد مشکلی ندارد. اگر عقیقه باشد جایز نیست. اگر گوسفند نذری باشد ولی در نذر مشخص نشده باشد که چه کسی استفاده کند و فقط قربانی شدن را نیت کرده باشد، هم خانواده و هم دیگران میتوانند استفاده کنند. ولی اگر در نذر نیت این باشد که دیگران استفاده کنند و یا گروهی خاص، در اینجا هم جایز نیست خانواده یعنی صاحبان قربانی خود از این گوشت استفاده نمایند.

باسمه تعالی

غالباً این گونه اند لکن شما برای هرکدام خودتان نیز می توانید تحقیق کنید. 

باسمه تعالی

از هر کسی که انسان انتقادی دارد یا به صورت شفاهی یا کتبی باید آن را بیان نماید. فقط باید به گونه‌ای باشد که مخاطب اگر در موقعیتی می باشد که دانش آموزان نیز حضور دارند تحقیر نشود لکن بیان انتقاد و نقد کار بسیار مهمی است که اگر این کار انجام شود جامعه بسیار پویا خواهد گردید.

نمایش 2 از 218
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است