پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

لطفا قبل از ارسال سوال آن را در بین سوالات جستجو نمایید تا از تکرار جلوگیری شود.

باسمه تعالی

در سایت ثبت نام کرده سپس سوال خود را مطرح نمایید تا پاسخ فقط برای خودتان ارسال شود.

باسمه تعالی

1- در رابطه با سوال اول رجوع کنید به اینجا.

2- برای تماس تلفنی با جناب استاد مخملباف روز پنجشنبه راس ساعت 5 بعد از ظهر با موسسه تماس بگیرید. تلفن: 55390144-55370517

باسمه تعالی

نیازی به این کارها نیست. همانطور که گفته‌ایم بخوانید و عمل نمایید. 

باسمه تعالی

باید در امورات خود با تمرکز عمل نمایید. برای این منظور قبل از وارد شدن به هر کاری زمان آن کار را مشخص کرده و در طول زمان فقط به آن کار فکر نمایید. حال می‌تواند این کار عبادی، اجتماعی و کارهای اجرایی دیگر باشد. اگر شما این کار را تمرین کنید در مدت کمی موفق خواهید شد هر کاری را با تمرکز انجام دهید. در مسائل زناشویی نیز اگر تمرکز وجود داشته باشند مسائل حاشیه‌ای به هیچ وجه اتفاق نخواهد افتاد. اما در کنار همه این کارها خوردن عسل با سیاهدانه و همچنین خوردن پیاز و تره و چیزهای دیگری که در طب سنتی وارد شده‌ است می‌تواند مشکل شما را برطرف کند. هر روز نیز خواندن یک بار سوره صف با توجه و حتماً همراه با وضو را فراموش نکنید.

باسمه تعالی

توضیح دو واژه‌ای که شما فرموده‌اید در اینجا نمی‌گنجد و مفصل است. در این زمینه کتاب‌هایی اخیراً نوشته شده است که می‌توانید با مراجعه به سایت‌های معتبر و یا کتابخانه‌های معتبر آن کتاب‌ها را در نظر گرفته و مطالعه نمایید. ان شاء الله در آینده نیز موسسه کتابی در این زمینه منتشر خواهد کرد.

باسمه تعالی

چون مسائل جنسی هم به فیزیک بدنی ارتباط دارد و هم به مسائل روحی بدن مرتبط است، شما باید قبل از هر چیز خودتان تشخیص بدهید که کدام یک از این دو مشکل دارد و یا اینکه هر دو مشکل دارد. در صورتی که فیزیکی باشد باید به یک پزشک متخصص و مرتبط با چنین مسئله‌ای حتماً رجوع کنید و اگر مسئله روحی باشد، ضمن مراجعه به پزشک، ما به شما راهکارهایی ارائه خواهیم داد.

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (لینک) را به نیت این کار انجام دهید. ان شاء الله نتیجه خواهید گرفت.

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (لینک) را تا 40 روز انجام دهید و بعد از آن گزارش حال خود را برای ما ارسال نمایید تا ادامه کار را برای شما بیان کنیم.

باسمه تعالی

روز دوشنبه ساعت 2:30 بعد از ظهر با موسسه تماس گرفته و مستقیما با جناب استاد مخملباف در این باره صحبت نمایید.

تلفن: 55370517- 55390144

باسمه تعالی

رجوع نمایید به اینجا. لطفا قبل از ارسال سوال آن را در بین سوالات جستجو نمایید تا از تکرار جلوگیری شود.

این سوال قبلا پاسخ داده شده است. رجوع نمایید به اینجا.

باسمه تعالی

روزی هفتاد مرتبه سوره حمد را بخوانید و اگر توانستید به او بدمید و اگر نه از راه دور این کار را انجام دهید. دعای مجیر را هر روز بخوانید. روزی ۴۰۰ مرتبه به نیت ایشان استغفار کنید و این استغفار باید تا ۱۱۰ روز ادامه داشته باشد. هر روز ۱۴ مرتبه دعای نور را بخوانید. ان شاء الله خدا به ایشان شفای عاجل عنایت فرماید.

باسمه تعالی

تا مدتی اعمال دهگانه (لینک) را حداقل تا ۷۰ روز انجام دهید و نیز کتاب‌هایی که علاقمند هستید مطالعه کنید را انتخاب نموده و هر شب به اندازه‌ای که پلکتان سنگین شود آن کتاب را مطالعه نمایید و سپس بخوابید. اگر بدن شما مشکلی با لبنیات ندارد مقداری دوغ غلیظ به همراه نعنای خشک بعد از شام میل نموده و سپس بخوابید. اگر این کارها را به خوبی انجام دهید (همراه با برنامه دهگانه) بعد از مدتی خوابتان تنظیم خواهد شد.

باسمه تعالی

1- الف) اولاً شما پاسخ ما را درست متوجه نشدید. زمانی که شما با تحقیق و بدون اجبار دینی را می‌پذیرید موظف هستید به مقررات آن دین صددرصد عمل نمایید. آن کسی که این مقررات را بنیان گذاشته است که خود پروردگار متعال است، یا می‌دانسته این‌ها که باید انجام بشود در زندگی مردم تاثیر دارد یا نمی‌دانسته؛ اگر بگویید نمی‌دانسته، مسلماً باید برگردید به بحث توحید و از آغاز آن را بررسی نمایید و اگر بگویید می‌دانسته، پس قطعاً تاثیر داشته که آنها را برای بشر واجب کرده است به عنوان واجبات و نیز محرمات را ممنوع کرده به عنوان محرمات.
ب) برای دریافت معنای ریا حتماً مراجعه کنید به واژه ریا در میزان الحکمه. در مکتب اهل بیت(ع) معنای ریا آنچنان که شما تعریف کرده‌اید نیست.
ج) شما ظاهراً از صدها سال پیش در حال تحقیق بر روی جمعیت ایران بوده‌اید! از کجا می‌دانید و با چه دلیل و مدرکی می‌فرمایید که اکثریت مردم ایران تحقیقاً مسلمان نشده‌اند؟ مگر شما با تک تک افراد ملت ایران مصاحبه کرده و نظرات آنها را در مورد پذیرفتن دین جویا شده‌اید؟ شما تصور کرده‌اید چگونگی پذیرفتن دین در یک کشور و یقین به اینکه تحقیقاً یا تقلیداً بوده است مانند آمارهای اقتصادی رئیس بانک مرکزی است.

2- اولاً حضرتعالی در زمان کدام امام بوده‌اید که همه حکومت‌های آنها را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده‌اید؟! ثانیاً زمانی که آیه حجاب نازل شد شما کجا بودید؟ حتی به خودتان زحمت نداده‌اید که به تفاسیر مراجعه کرده و شأن نزول این آیه را مطالعه کنید. زمانی که این آیه نازل شد زنها بعضاً بدون حجاب رفت و آمد می‌کردند و بعد از نزول این آیه پیغمبر(ص) موظف شده است که مسئله حجاب را به آنها توضیح داده و سپس کسانی که حجاب را مراعات نمی‌کنند مجازات نموده و حدود الهی را در مورد آنها اجرا نماید.

3- واقعا برای تحصیلات شما متاسفیم و نیز برای تحقیقات شما. چرا که حتی از مسئله حجاب در جوامع امروزی نیز اطلاعاتی ندارید. شما ظاهرا عراق را کربلا و نجف دیده‌اید. اگر توانستید سری به بغداد بزنید تا ببینید چه خبر است و اگر توانستید به جای مدینه و مکه سری به جده و ریاض بزنید و ببینید دنیا دست کیست. اصلاً مسئله این گونه که فکر می‌کنید نیست و خیلی باعث تاسف است که چرا مطالعات خود را محدود به یک حد بسیار کوچکی کرده‌اید. یک مقدار جهان بینی خود را توسعه دهید و آنگاه ببینید هدف از بیرون گذاشتن مقداری از مو آن است که در آینده‌ای نه چندان دور همان مسئله‌ای که در اروپا اتفاق افتاد در کشورهای دیگر نیز بیفتد. در یک جمله یعنی قبح عمل از بین برود.

4- ما نه رهبر، نه رئیس جمهور و نه دولتمرد هستیم و مسئولیتی در حوزه‌های لشکری و کشور نیز نداریم. فلذا آنچه را که مربوط به مسائل احکامی، اعتقادی و اخلاقی شیعه باشد را پاسخ می‌گوییم و سوالات این چنینی را شما باید به وسیله پست و ارسال نامه به بیت رهبری و مکان‌هایی که در این زمینه پاسخگو هستند ارسال نمایید. ما هم بسیاری از چیزهایی که اتفاق می‌افتد را نه تنها تایید نمی‌کنیم بلکه مخالف صددرصد آنها هستیم.

5 و6- شما ظاهراً تفاوت بین قانون و شارع مقدس را نمی‌دانید. یک وقت شما مسئله‌ای را از نظر قانونی بررسی می‌کنید یک وقت همان مسئله را از نظر شرعی بررسی می‌کنید. این دو با هم متفاوت هستند. گاهی اوقات قانون یا شرع یکسان است. گاهی اوقات ساکت هستند و گاهی اوقات مخالف یکدیگرند. بنابراین باید گفت مسئله حجاب قانونی نیست بلکه شرعی است و بر هر کسی که متشرع به شریعت اسلام می‌باشد واجب است که این مسئله را مراعات نماید. در غیر این صورت باید حدود الهی در مورد او اجرا شود و اگر حکومت به نام اسلام استقرار یابد، بر حاکمان اسلامی واجب است که احکام شرعی را اجرا نموده و مردم نیز اگرچه به آن معتقد نباشند چون در آن کشور زندگی می‌کنند آنان نیز باید در سطح جامعه مراعات نمایند. در غیر این صورت مجازات افراد متخلف لازم است. لکن در منازل و مکان‌های خصوصی خودشان هر کسی می‌تواند طبق عقیده و نظر خود عمل نماید اگر متشرع نباشد.

7- در مورد آخر که فرمودید، ای کاش مبحث حجاب (لینک) ما را گوش می‌کردید و بعد از آن اظهار نظر می‌نمودید و ای کاش سیره اهل بیت(ع) را لااقل یک بار از اول تا آخر مطالعه می‌کردید و بعد مطلبی را به آنها نسبت می‌دادید. ما نمی‌دانیم که شما فردی معتقد هستید یا نه. اگر نیستید که هیچ. اگر هستید از نسبتی که به ائمه و اهل بیت علیهم السلام داده‌اید استغفار کنید تا مشمول گناه بی لذتی نشوید چرا که آنان از شما به عنوان اتهامی که بر آنها زده‌اید قطعاً در نزد خداوند شکایت خواهند کرد. در تمام حکومت‌هایی که به نام پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) برپا شده و البته ائمه دیگر که نتوانستند حکومت تشکیل بدهند همواره حجاب، نماز و احکام دین مراعات می‌شده است و بارها گفته‌ایم باز هم می‌گوییم که حتی حاکمان به ظاهر اسلامی بنی عباس و بنی امیه نیز همواره سعی کرده‌اند برای جلب نظر مردم مسلمان حجاب، نماز و امثالهم را در سطح جامعه رعایت کنند. تعجب از این است که شما در این زمینه حتی یک صفحه کتاب نیز مطالعه نکرده‌اید. اگر خواستید مطالعه کنید، بخوانید حضور زنان در جنگ‌های جمل و صفین و جنگ‌های زمان پیامبر(ص) و همچنین تذکراتی که پیامبر(ص) به بعضی از مردان و زنان در ارتباط با حجاب و نماز و احکام دیگر دین بارها و بارها داده‌اند و در زمان ائمه‌ای که حتی حکومت تشکیل نداده‌اند.

باسمه تعالی

روزی هفتاد مرتبه سوره حمد را بخوانید.
روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید.
هر روز دعای مجیر را بخوانید.
شبهای جمعه دعای کمیل را با وضو و رو به قبله بخوانید.
نماز قفیله را بین نماز مغرب و عشا بخوانید.
هفته ای یک بار به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بروید.

نمایش 1 از 16