موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید. گزارش کار خود را بعد از پانزده روز برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

کمک مالی خود را میتوانید به شماره زیر بنام “علی محمدی” واریز نمایید.

6037-9972-1250-9310

باسمه تعالی

فرمایش شما کاملا صحیح است و باید همه ما به مسئولین تذکر بدهیم و موارد این چنینی را به صورت مکتوب به دفتر رهبری ارسال نماییم تا ان‌شاءالله موثر واقع شود.

باسمه تعالی

ظاهراً شما متوجه منظور ما نشده اید. منظور ما اصلاً چنین چیزی نبوده است بلکه ما می گوییم دعا در هر موقعیتی اولاً یک نوع عبادت است، ثانیاً پاداش بسیاری دارد و ثالثاً اثر هم دارد که در این زمینه می توانید به کتاب "حقایقی پیرامون دعا و توسل" (لینک) مراجعه کنید که در آنجا مفصل در این باره صحبت کرده‌ایم.

باسمه تعالی

دعای توسلی که در مفاتیح الجنان موجود است دعای خوبی است لکن سندی از معصومین(ع) برای آن پیدا نکردیم. ظاهراً عده ای از علمای ربانی آن را نوشته باشند ولی همانطور که گفتیم دعای خوبی است و می توان از این طریق توسط خوبی پیدا نمود.

باید منافعی که فرد مذکور از آن بهره مند می شود راه مسدود نمود. مثلاً از دادن پول توجیبی غذا، پاکیزه نمودن البسه و مواردی از این قبیل خودداری نمود.

باسمه تعالی

خیر. آنچه که اشکال دارد این است که انسان از تخمه خوردن به جهت شادی در ایام خاصی مانند روز عاشورا یا روز شهادت ائمه(ع) و پیامبر(ص) از آن استفاده نماید والا اگر غیر از این باشد مشکلی ندارد. لذا در غیر از ایام شهادت آن بزرگواران مانند روزهای محرم و صفر(غیر از ایامی که گفته شد) مشکلی نیست.

باسمه تعالی

بعد از اینکه مورد چشم زخم قرار گرفتید حتماً صدقه بدهید و آیت الکرسی و ناس و فلق را بخوانید و نیز یک مرغی قربانی کنید و تا مدت مدیدی هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار نمایید. ان شاءالله برطرف خواهد شد.

باسمه تعالی

مطالبی که فرمودید صحیح نمی باشد به این دلیل که:

1- فتوای قتل سلمان رشدی سیاسی نبوده بلکه فقهی بوده است.
2- در تاریخ طبری نیز چنین جسارت هایی به پیامبر(ص) نکرده است. اگر شما جایی در تاریخ طبری سراغ دارید که این سخنان سلمان رشدی در آن موجود است حتماً برای ما ارسال نمایید با مدرک تا به شما پاسخ دهیم.
3- در زمان امام خمینی(ره) چنین کاری به نظر ایشان از نظر این که دیگر کسی جرئت اهانت به پیامبر(ص) را نداشته باشد صحیح بوده است. ممکن است در موقعیت زمانی فعلی، فقیه و مجتهد جامع الشرایط به دلایلی چنین تصمیمی را اتخاذ نکند. این همان استفاده از زمان در فقه پویا است.
4- البته در بعضی از کتب اهل سنت مطالبی که دور از شأن پیامبر(ص) هست را مطرح کرده‌اند ولی هیچ کدام از اینها با مطالب مطرح شده در آیات شیطانی سلمان رشدی قابل قیاس نیست.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه باید حداقل ۳۱۳ روز انجام شود.

باسمه تعالی

حتماً روزی هفتاد مرتبه سوره حمد و هر روز دعای مجیر را بخوانید و نیز هر روز چهارصد مرتبه استغفار نمایید. دعای کمیل، شب های جمعه با وضو و رو به قبله، به نیت شفای فرزند قرائت نمایید. ما هم دعا می‌کنیم که ان شاءالله فرزند شما هرچه زودتر شفای عاجل یابد. همچنین میتوانید در مجلس توسل سه‌شنبه ها (از ساعت 19 تا اذان مغرب) که در مدرسه مهدیه به آدرس زیر برگزار می شود حضور پیدا کرده و همراه با دوستان خودتان نیز دعا نمایید.
آدرس مدرسه مهدیه: تهران، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام مدرسه مهدیه

باسمه تعالی

اگر صحبت های ما را از روی کتاب ما نقل می کنید فقط ذکر نام کتاب و نویسنده کافی است. اگر به طور شفاهی از سخنرانی ها استفاده می کنید می توانید نام سخنران را ببرید و می‌توانید نبرید. از این نظر اختیار با خودتان است و همچنین اگر از سایت مطلبی را برداشت کردید حتماً نام سایت را ذکر نمایید.

باسمه تعالی

هیچ فرقی با هم ندارند. فقط پیامبر(ص)، پیغمبر است و جبرئیل بر او نازل می شده است و مسئله وحی در میان بوده لکن برای امام زمان(عج) پیغمبری در کار نیست و وحی نیز نازل نمی شود و نحوه رابطه آن حضرت(عج) از طریق الهام های قلبی است و نیز آنچه که به عنوان ودیعه امامت از امام قبلی در نزد آن حضرت(عج) باقی مانده است.

باسمه تعالی

قیامشان صحیح است و مسئله شهادت را فقط خداوند می داند. زیرا او تعالی باید قبول نماید و ما می‌گوییم ان شاءالله که شهید باشند. چون غیر از معصومین (ع) را فقط خداوند متعال می داند که در چه مقام و موقعیتی هستند.

باسمه تعالی

1- به مبحث " مدیریت و برنامه ریزی در زندگی فردی" (لینک) مراجعه کنید. بعد از آنکه آن را گوش کردید چنانچه سوالی باقی بود برای ما ارسال نمایید.

2- در بخش پرسش و پاسخ ها عبارت “حافظه” را جستجو نمایید. (لینک)

باسمه تعالی

به مبحث " مدیریت و برنامه ریزی در زندگی فردی" (لینک) مراجعه کنید. بعد از آنکه آن را گوش کردید چنانچه سوالی باقی بود برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید و 300 مرتبه صلوات بفرستید. شب های جمعه دعای کمیل را با وضو و رو به قبله بخوانید. حتماً بین نماز مغرب و عشا نماز غفیله فراموش نشود. دعای روزهای هفته و زیارات هفته را هر روز صبح اول وقت بخوانید. آیت الکرسی و سوره‌های ناس و فلق هر روز خوانده شود.

باسمه تعالی

روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را برایش بخوانید و نیز هر روز سوره انسان را بخوانید. دعای مجیر به علاوه ۴۰۰ مرتبه استغفار به نیت شفا بخوانید. شب های جمعه با وضو و رو به قبله دعای کمیل فراموش نشود.

باسمه تعالی

ما این موسسه را نمی شناسیم و چنین فردی را که چنین مطلبی را گفته نیز نمی‌شناسیم. لکن مراحل طی سیر و سلوک توسط قمر بنی هاشم(ع) به این صورتی که ایشان گفته نبوده است و اصلاً در آن زمان این اصطلاحات امروزی وجود نداشته است. این بزرگواران تحت نظر معصومین(ع) پرورش پیدا کردند و به آن مراحل بالای روحانی و معنوی رسیدند. از فرد مذکور در آن موسسه باید پرسید شما این مطالب را از کجا آورده اید، چون هیچ کدام از گفته های ایشان سند شرعی ندارد. 

باسمه تعالی

این سرها توسط اقوام آنها بعد از مدتی تحویل گرفته شد و در همان سرزمین کربلا به خاک سپرده شد. البته ممکن است بعضی از این ها در همان شهرهایی که خویشان آنها ساکن بودند به خاک سپرده شده است.

باسمه تعالی

در جواب چنین شخصی باید گفت اگر خداوند می تواند مشکلات مردم را حل کند چرا نمی تواند خانه خودش را جلوی سیل‌های مکرری که در قرون گذشته آمده و کعبه را سیل برده است نگه دارد! باید دانست حل مشکلات بندگان توسط خدای تعالی یا اولیای مقرب ارتباطی با مسائل طبیعی مانند سیل و زلزله و امثالهم ندارد. تفصیل بیشتر این مطلب را میتوانید حضوری یا با تماس تلفنی با مدیریت محترم در میان بگذارید.

نمایش 4 از 213
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است