موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

شهادت امام جعفر صادق علیه السلام

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

تقویت اعتقادات آنها و آشنا کردن آنها با مکتب اهل بیت(ع) و احکام شرعی خودشان.

باسمه تعالی

روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را بخوانید و به این کودک بدمید و نیز هر روز دعای مجیر را خوانده و هم این کار را انجام دهید. همچنین شب های جمعه با وضو و رو به قبله دعای کمیل را بخوانید و در فراز های آن مخصوصاً فرازهای آخر آن صددرصد توجه نمایید. آخرین کاری که باید انجام دهید گفتن روزی 400 مرتبه استغفار می باشد. ان شاء الله خداوند به طفل شما شفای عاجل عنایت نماید.

باسمه تعالی

برنامه ده‌گانه (لینک) را انجام دهید. بعد از یک ماه و ۱۰ روز که گذشت گزارش خود را اطلاع دهید.

اصولاً سحری وجود ندارد که شما آن را از خود دفع کنید. لکن اگر شما هر روز آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را در هنگام صبح و شب بخوانید و تعویذاتی که در مفاتیح الجنان آمده است را بخوانید از هرگونه چشم زخمی به حول و قوه الهی دور خواهید بود.

باسمه تعالی

حتماً موارد خود را نوشته و به بیت رهبری ارسال نمایید. 

باسمه تعالی

چنین مطلبی که شما فرموده اید غیبت نیست بلکه گزارش کار است و هر کس که کار خیری انجام می‌دهد نباید منّت بگذارد و اگر چنین کند پاداش کار خیر را باطل کرده است و این عین آیه شریفه قرآن کریم است.

باسمه تعالی

در مورد گوسفند عقیقه، ما فردی را که از افراد با سابقه در موسسه هست را آموزش داده و کسانی که می‌خواهند برای گوسفند عقیقه اقدام کنند به ایشان معرفی می کنیم. ایشان نیز کارهای عقیقه را انجام داده و سپس گوشت آن را نیز در بین مستمندان دیالیزی و خانواده های ایتام و دیگران پخش می کنند. منطقه ای که ایشان در آنجا می باشند و این کار را انجام می‌دهند، پیشوای ورامین و رباط کریم می باشد. اگر مایل بودید اعلام کنید تا شماره تماس ایشان را در اختیار شما قرار دهید. (حتما در سایت ثبت نام بفرمایید)

باسمه تعالی

ما در این رابطه با دفتر ایشان در قم صحبت کردیم و نتیجه این شد که اگر هر کدام از مراجع کنونی را شما انتخاب نمایید ایشان به شما اجازه بر بقا تقلید از آقای صافی(ره) را می‌دهند. شما می‌توانید مرجعی را به عنوان اعلم انتخاب کرده و سپس با اجازه آن مرجع، که در رساله‌های ایشان موجود است همچنان به تقلید خود از آقای صافی(ره) ادامه دهید و وجوهات خود و نیز مسائل جدید را با مرجع جدید تعامل نمایید.

بعضی از دوستان با تحقیقات خود فعلاً آقای مکارم را بعد از ایشان اعلم می دانند. شما هم اگر چنین تشخیصی دادید می توانید از ایشان تقلید کنید.

باسمه تعالی

ساعت ۵ بعد از ظهر روز پنج شنبه با موسسه (شماره های زیر) تماس گرفته و با جناب استاد مخملباف موضوع خود را مطرح کرده و صحبت نمایید.
55390144 – 55370517

باسمه تعالی

از اعمال ماه رجب هر مقدار که می‌توانید انجام دهید و روزی 400 مرتبه استغفار نماید. هر روز 100 مرتبه سوره توحید را بخوانید و به هیچ وجه آن را ترک نکنید و نیز شبها موقع خواب و صبح بعد از برخاستن حتماً آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را بخوانید. بعد از ۱۵ روز گزارشی از کار خود ارسال نمایید.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید و پانزده روز دیگر گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید. اعمال ماه رجب را نیز هر مقدار که می‌توانید انجام دهید.

باسمه تعالی

الف) 1-حتماً باید مسلمان شیعه باشد. 2- متدین و متعهد و مسئولیت‌پذیر باشد. 3- دارای تحصیلات دینی و غیره باشد تا بتواند در مواقع حساس انسان را راهنمایی کند. 4- حتماً یا در حال تحصیل یا کار باشد و تجربه لازم را نیز داشته باشد.

ب) اصولا ارتباط بین دو دوست حتماً باید در حد تعادل باشد و افراط کردن در این زمینه به هیچ عنوان جایز نیست بلکه باید در حد سلام و احوالپرسی و بعضی از مراودات علمی و تجربی و گاه گاهی نیز دیدار حضوری باشد و بیشتر از این ممکن است سرانجام خوبی نداشته باشد.

باسمه تعالی

1- رجوع کنید به مبحث "حضرت ابراهیم(ع) از ولادت تا مقام امامت" (لینک) سپس اگر سوالی بود مطرح کنید تا پاسخ دهیم.

2- چنین لقبی را که شما به عنوان حبیب الله به پیامبر نسبت داده اید در کجا به آن اشاره شده است؟ لطفا منبع و مأخذ آن را برای ما ذکر کنید. چون کلمه حبیب به معنای دوست است و خداوند متعال پیامبرش را به عنوان حبیبی خطاب کرده است که این واژه برای دیگر بندگان نیز به کار می‌رود. لکن واژه حبیب‌الله را ما در روایات ندیده‌ایم.

باسمه تعالی

رؤیاهایی که مشهور به اضغاث احلام هستند همیشه نشأت گرفته از بخارات معده نیستند. بلکه گاهی اوقات نیز تشویش افکار، گرفتاری‌های زیاد و کار بسیار و امثالهم نیز در به وجود آمدن آنها تاثیر دارند. این خواب ها به هیچ وجه تعبیری ندارند و نباید به آنها توجه کرد. البته باید دید آیا خوابی که شما دیده‌اید از همین دست میباشد یا خیر.

باسمه تعالی

از همین امروز اعمال ماه رجب را در حد توان و امکان انجام دهید. مخصوصاً ادعیه، اذکار و نمازهای آن را به ویژه در شب‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ این ماه. ان‌شاءالله حتماً برنامه شان انجام خواهد شد.

باسمه تعالی

برنامه ده‌گانه (لینک) را به مدت 69 روز انجام دهید. از اعمال ماه رجب هر مقدار که می‌توانید در این ماه انجام دهید و ممکن است برای شما قدری مشکل باشد، لکن اگر تحمل کنید پایان بسیار خوبی خواهید داشت و مسئله طلسم و امثالهم هیچ گونه واقعیتی ندارد.

باسمه تعالی

اگر تهران هستید حتماً به دفتر مرکزی موسسه مراجعه کرده و درخواست ملاقات حضوری با مدیریت محترم موسسه جناب استاد مخملباف نمایید. ان‌شاءالله مشکل شما برطرف خواهد شد.

باسمه تعالی

موارد زیر را انجام دهید:

1- روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید.

2- روزی ۳۰۰ مرتبه صلوات بفرستید. 

3- دعاهای روز و زیارات هفته را بخوانید.

4- خواندن دعای کمیل شب های جمعه با وضو و رو به قبله.

5- ذکر سجده ای که در رساله عملیه ذکر شده است "يَا خَيْرَ الْمَسْئُولِينَ وَ يَا خَيْرَ الْمُعْطِينَ ارْزُقْنِي وَ ارْزُقْ عِيَالِي مِنْ فَضْلِكَ الْوَاسِعِ فَإِنَّكَ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ" را در همه سجده های نماز بخوانید.

6- خواندن آیات ۲۶ و ۲۷ آل عمران هر روز صبح قبل از بیرون رفتن از خانه.

7- هر روز سوره فتح را بخوانید.

باسمه تعالی

شما باید برای ازدواج خود مانند کارهای دیگر دعا کرده و از خداوند کمک بخواهید. البته می توانید در این زمینه مصلحت خود را به خداوند واگذار کنید. بدین صورت که بگوید پروردگارا من نمی‌دانم چه چیزی به صلاح من میباشد. در مسئله ازدواج همه آنچه را که مصلحت من می‌دانی برای من مقرر فرما.

باسمه تعالی

ارواح همه مردم در هنگام خواب به سیر و مسافرت می پردازد و فقط در بعضی مواقع هست که چون معده انسان به واسطه غذاهای سنگین و امثال آن دچار سنگینی شده است در چنین مواقعی سیر و مسافرت روح ناقص بوده و بعضی از مواقع حالات روحی نشأت گرفته از سنگینی معده، با حالت رؤیا برای انسان خلط میشود.

باسمه تعالی

1- به ایشان بفرمایید حتماً هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار کنند و نیز هر روز دعای مجیر را بخوانند. روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را خوانده و اگر توانستند در پایان آن داخل گریبان خود بدمند(فوت کنند). همچنین شب های جمعه با وضو و رو به قبله دعای‌کمیل را بخوانند و با رسیدن به عبارت "یا من اسمه دوا" آن را چند بار تکرار کرده و عاجزانه از خداوند شفای خود را بخواهند. ایشان باید اعمال ماه رجب را تا حد امکان نیز انجام دهند و در هر شب و روز این ماه برای بیماری خود و شفای آن دعا نمایند. رفتن به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی هفته ای یک بار برای ایشان ضروری به نظر می‌رسد. اگر این اقدامات را انجام دادند گزارش کار خود را بعد از یک هفته برای ما ارسال نمایید.

2- همه صاحب نفس هستند. چراکه اگر غیر از این بود الان همه از دنیا رفته بودند. خداوند تبارک و تعالی راه دعا را برای همه بندگان باز گذاشته اند و در این زمینه تبعیض قائل نشده است. همان کارهایی را که گفتیم انجام دهید. ان شاء الله تاثیر آنها را نیز خواهید دید. اگر خواستید در مجالسی هم حضور بهم برسانید، می توانید روزهای سه شنبه از ساعت ۷:۱۵ تا ۹:۳۰ بعد از ظهر در مدرسه دینیه مهدیه (تهران، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام مدرسه مهدیه) حتماً شرکت کنید تا در آن مجلس که مجلس توسلی می باشد بتوانید ان شاء الله زودتر شفای بیمار خود را بگیرید.

3- اطباء سنتی زیادی هستند و هر کس نسبت به فردی شناختی دارد. ما هم پس از بررسی اطباء نظرات ایشان را بهتر دانستیم. اگرچه نظرات اطباء دیگر نیز قابل احترام است.

نمایش 4 از 205
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است