موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

اگر مخاطب شما فرد جاهلی است، او را نسبت به این کار آگاه نموده و به آرامی و بدون حاشیه با او صحبت کنید. اگر چنانچه فرد مغرضی است و از این کار قصد برپا کردن سر و صدا را دارد او را به حال خود واگذارید. فقط گاه گداری به او تذکر دهید که مسیری را که می‌رود مسیر درستی نیست.

باسمه تعالی

صبح بعد از بیدار شدن از خواب و شب موقع خواب سه مرتبه آن را بخوانید.

“أُعِيذُ نَفْسِي وَ دِينِي وَ أَهْلِي وَ مَالِي وَ وَلَدِي وَ إِخْوَانِي فِي دِينِي وَ مَا رَزَقَنِي رَبِّي وَ خَوَاتِيمَ عَمَلِي وَ مَنْ يَعْنِينِي أَمْرُهُ‏ بِاللَّهِ الْوَاحِدِ الْأَحَدِ الصَّمَدِ الَّذِي لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُولَدْ وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُواً أَحَدٌ وَ بِرَبِّ الْفَلَقِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ وَ مِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ‏ وَ مِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ وَ مِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ وَ بِرَبِّ النَّاسِ مَلِكِ النَّاسِ إِلَهِ النَّاسِ مِنْ شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ‏ الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ‏”

باسمه تعالی

به یک متخصص در این زمینه باید رجوع نمایید.

باسمه تعالی

حتماً به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید. خوشبختانه در این زمینه پزشک های خوبی وجود دارد و ظاهراً ریزش موی شما از اضطراب و استرس می باشد. شبها از دم کرده ی گل گاوزبان همراه با یک قاشق غذاخوری اسطوخودوس و یک عدد سنبل الطیب در قوری چینی غفلت نکنید.

باسمه تعالی

باید حداقل به مدت ۷۰ روز اعمال دهگانه (لینگ) را انجام دهید.

باسمه تعالی

رجوع نمایید به کتاب نهج البلاغه، حکمت 417.

باسمه تعالی

1- می توانید صدتا صدتا در طول روز تقسیم نمایید.

2- بله مشکلی ندارد.

باسمه تعالی

با واحد نظامت (شماره های 55370517- 55390144) تماس بگیرید.

باسمه تعالی

هر روز 500 مرتبه صوات فرستاده و 100 مرتبه سوره توحید را به نیت ایشان بخوانید.

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (لینک) را به مدت چهل روز انجام دهید. غیر از آن کارهای عملی زیر را انجام دهید:
چند مقوای کوچک تهیه کرده و روی آنها بنویسید "همه چیز پاک است" و آن را به روی درب یخچال، دستشویی و جاهای متعددی که به آن رفت و آمد دارید بزنید. دوم اینکه برای رفتن به دستشویی و گرفتن وضو و شستشو زمان تعیین نمایید و بگویید اگر بیشتر از آن زمان شد باید فلان مجازات را در مورد خود اجرا کنم. مثلاً فرستادن هزار صلوات، گفتن هزار بار استغفار، گرفتن روزه یا خواندن نماز مستحبی و امثالهم. سوم اینکه دائماً به خود این تلقین را داشته باشید که شخصی که وسواس دارد در نهایت به جایی می‌رسد که برای خداوند شریک قائل می‌شود و در نتیجه مشرک می‌شود. بدین صورت که خداوند برای نجاسات و پاکیها دستوراتی داده ولی شخص وسواسی به آنها عمل نکرده بلکه به دستورات خود عمل میکند. پس به نوعی خود را در کنار خداوند معبود قرار داده است. 

باسمه تعالی

هر چیزی که حلال باشد و قابل خوردن برای بشر باشد باید همراه با مصلح یا مکمل باشد. لبنیات مانند ماست، اگر با نعنا میل کنید دیگر آن سردی خود را نخواهد داشت. یا اگر همراه با گل خشک شده محمدی باشد همینطور. باقی چیزها را مثلاً شیر با عسل میل کنید یا دوغ را با نعنای خشک شده و گیاهان قابل مصرف دیگر. 

باسمه تعالی

برای بچه دار شدن روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید به مدت یک سال و حتماً هر روز صد مرتبه سوره توحید را خوانده و از خواندن دعای کمیل و سمات غفلت ننمایید. در مورد ریختن آب روی زمین، این از خرافات مشهور است که لازم به توضیح نمی باشد.

باسمه تعالی

توبه اگر واقعی باشد همه گناهان را از بین می برد لکن باید با شرایط شش گانه خود همراه باشد.

باسمه تعالی

دعا و طلسم از ریشه باطل می باشد و نیاز به باطل کردن آن نیست. لکن اگر در این زمینه تردید دارید روزی صد مرتبه سوره توحید را بخوانید و آن کاغذها و دعاها را نیز در یک باغچه ای زیر خاک قرار دهید.

باسمه تعالی

کتاب مفاتیح نوین زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی.

باسمه تعالی

در سایت ثبت نام کنید تا پاسخ سوال هایتان فقط در پنل مربوط به شما نمایش داده شود.

باسمه تعالی

نیازی به حرکات و اعراب نیست لکن نیاز به خوردن آن هم اگر برایتان مشکل بود نیست. شما می توانید از طبیعت نیز در این جهت استفاده کنید. مثلاً هر روز سه لیوان صبح و ظهر و شب، سرکه شیره را با آب مخلوط کرده و به صورت شربت میل نمایید. چیزهای دیگری در طبیعت نیز موجود است که برای ازدیاد شیر مفید می باشد.

کم رنگ بودن مشکلی ندارد و نیاز نیست که در یک جلسه نوشته شود.

برای آن کودک 1- در محیطی که ایشان قرار دارد تلاوت قرآن نمایید و مواقع اذان حدالمقدور اذان در آن فضا پخش نمایید. 2- هر روز سوره صف را به نیت آن کودک بخوانید. 3- روزی 300 بار به نیت آن کودک صلوات بفرستید. 4- شبها موقع خواب و صبح ها بعد از بیدار شدن آیت الکرسی و ناس و فلق را به نیت ایشان بخوانید.

باسمه تعالی

اگر فردی که شما به او بدهکار هستید زنده باشد، باید به هر نحوی شده او را پیدا کنید و بدهی خود را بپردازید. اگر به هیچ عنوان به او دسترسی ندارید، آن بدهی را به نیت او و از طرف او به یک فقیر غیر سید بدهید و اگر چنانچه روزی آن شخص پیدایش شده حتماً باید مجددا بدهی خود را به او بپردازید.

باسمه تعالی

شما می توانید در مورد مظالم احتمالی هر مقدار که خواستید به فقیر بدهید، فقط فقیر غیر سید. لکن اگر کسانی که به آنها بدهکارید زنده باشند باید مبلغی که احتمال می دهید به آنها بدهکارید را به دست خودشان برسانید و یا اگر فوت کرده اند و ورثه ای دارند، به دست ایشان برسانید. رد مظالم در جایی است که طلبکار در حال حاضر به هیچ وجه قابل شناسایی نیست. 

نمایش 4 از 218
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است