موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

شما برای ازدواج اقدام کنید خداوند متعال قطعاً به شما کمک خواهد کرد.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید و بعد از چهل روز حتماً گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید. همچنین دهه اول ماه ذی الحجه، اعمال صبح و شب آن و نیز روز عرفه را فراموش نکنید و برای رفع وسواس خود حتماً زیاد دعا نمایید.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید و بعد از چهل روز گزارش کار خود را حتماً برای ما ارسال نمایید. ضمنا دهه اول ماه ذی الحجه، اعمال صبح و شب و روز عرفه را فراموش نکنید.

باسمه تعالی

طلاق یکی از منفورترین چیزها نزد پروردگار می باشد و تا زمانی که ضرورت اقتضا نکند نباید به این کار دست زد. ما به شما چنین پیشنهادی نمی‌دهیم لکن به شما می‌گوییم اصلاً به روی ایشان نیاورده ولی به طور غیرمستقیم و تلویحی مضرات قلیان را به نحوی از مکان های معتبر پیدا کرده و با خود بلند بلند در منزل بخوانید. البته زمانی که ایشان نیز حضور دارند ولی به هیچ وجه ایشان را درباره چنین کاری مخاطب قرار ندهید.

باسمه تعالی

روز دوشنبه ساعت 7:30 بعد از ظهر هماهنگ شد در تماس تلفنی (دفتر مرکزی موسسه، شماره های زیر) بتوانید مستقیما با مدیریت محترم موسسه جناب استاد مخملباف بابت مشکل خود صحبت بفرمایید. 

لطفا جهت دریافت پاسخ در حساب کاربری خود، در سایت ثبت نام نمایید.

تلفن: 55390144 - 55370517 

باسمه تعالی 

انجام رقص برای مردان و زنان جایز نیست مگر اینکه زنی فقط برای همسر خود و نه در حضور دیگران بلکه فقط در حضور او، برای او این کار را انجام دهد و خرید و فروش این نوع آموزش ها اگر عمل آن توسط زن انجام شده باشد فقط دیدن آن برای زن بدون آهنگ میتواند جایز باشد.

باسمه تعالی

اگر این پول به نوعی مخلوط شده است که نمی توانید آن را از هم جدا کنید، اگر می‌توانید فقیری را پیدا کنید و به او بگویید این پول را در پاکتی قرار داده و فقط برای خرید نان مصرف نماید و اگر نمی توانید این کار را بکنید آن را داخل پاکت قرار داده و به مدیریت محترم موسسه جناب آقای استاد مخملباف تحویل دهید .

باسمه تعالی

جمله "توکلت علی الله" یا "تَوَكَّلْتُ عَلَى الْحَيِّ الَّذِي لَايَمُوتُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلى‏ كُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ" یا جمله "حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ نِعْمَ الْمَوْلى‌ وَ نِعْمَ النَّصیرُ".
جملات فوق گوشه‌ای از انواع توکل های ظاهری است که با بیان لفظ انجام می‌شود. اما در توکل کردن باطنی باید ذهن شما در این مورد ثابت شود که کارها را فقط خداوند می تواند درست کند و لذا باید بر خداوند اعتماد داشت و کارها را به او سپرد و در پایان هر دعایی باید گفت پروردگارا اگر مصلحت من بود چنین کاری انجام بشود یا نشود.

باسمه تعالی

این اعمال باید به مدت ۳۱۳ روز انجام پذیرد و شما می توانید هر ۱۵ روز گزارش خود را بیان نمایید. در مورد کارتان نیز همین کار را انجام دهید.

باسمه تعالی

اگر سوال شما راجع به بحث های شنبه می باشد حتماً جناب استاد تعریف واجبات، محرمات، مکروهات و مستحبات را با ذکر مثال بیان خواهند کرد. لکن شما نیز محبت کرده و پیگیر این کار باشید. فرمایش شما را به صورت مکتوب در اختیار ایشان قرار می دهیم.

باسمه تعالی

سختی هایی که شما به آن اشاره کرده اید از ویژگی های دنیا به شمار می رود و اصولاً دنیا پیچیده شده به سختی هاست و مطلبی که بیان فرموده اید تازگی ندارد بلکه خیلی ها با آن دست به گریبان هستند. شما برای رفع آنها دستورات زیر را انجام دهید:

1- آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را شبها در بستر هنگام خواب و صبح ها نیز بعد از بیدار شدن از خواب بخوانید.
2- روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار نمایید.
3- روزی 100 مرتبه صلوات بفرستید.
4- شب های جمعه دعای کمیل را با وضو و رو به قبله بخوانید.
5- هر روز آیات ۲۶ و ۲۷ سوره مبارکه آل عمران را بخوانید. (قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ ... وَتَرْزُقُ مَنْ تَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ)
6- در همه سجده های خود، بعد از ذکر سجده این دعا را بخوانید. "يَا خَيْرَ الْمَسْئُولِينَ وَ يَا خَيْرَ الْمُعْطِينَ‏ اُرْزُقْنِي‏ وَ ارْزُقْ‏ عِيَالِي‏ مِنْ فَضْلِكَ فَإِنَّكَ‏ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ"

بعد از ۱۵ روز گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

1- شما اعمال دهگانه (لینک) را به مدت 60 روز انجام دهید و از خداوند بخواهید اگر مصلحت بود ایشان به خواستگاری شما بیاید و اگر چنانچه مصلحت نبود محبت شما نسبت به ایشان قطع شود.

2- همان اعمال را که انجام دادید، بعد از انجام هر کدام عرض حاجت کنید. هم برای مطلب خودتان و هم برای شفای مادر و خواهرتان.

  • برای اینکه سوالات خودتان را در اکانت خود داشته باشید حتما در سایت ثبت نام نمایید.

باسمه تعالی

این دعا، دعای بسیار خوبی است که می توانید قسمتی از آن را حفظ کرده و به طور صحیح در قنوت نماز خود بخوانید. این دعا حاوی مطالب پربار و خوبی است که در هر مکان زیارتی شامل امامان معصوم(ع) و امامزادگان خوانده می‌شود و می‌توانید هر روز روزی یک بار آن را بخوانید و از نتایج آن بهره مند شوید.

باسمه تعالی

شما از آن افرادی که چنین عقیده ای دارند سوال کنید که چگونه میشود محبت شخصی را در دل کسی به وجود آورد قبل از اینکه فرد آن شخص را بشناسید و معرفتی نسبت به او داشته باشد؟ قطعاً و یقیناً کسانی که چنین سخنی به شما گفته اند اشتباه کرده اند و خودشان هم متوجه این اشتباه نیستند. به خاطر اینکه مجذوب کلمات غامض و پیچیده شده‌اند که به درستی معانی آن را نمی دانند. شما اگر بخواهید محبت کسی را در دل کسی به وجود آورید اول باید توضیحاتی پیرامون شخصیت آن فرد به فرد مذکور بدهید. همین توضیحات را معرفت مینامند. 

باسمه تعالی

1- در هیچ زمانی از مقاطع تاریخی و نیز در زمان حال و نه در آینده هیچگاه آموزش ها از نظر حضوری با غیر حضوری قابل قیاس نبوده و نیستند. مخصوصا اگر آموزش در قالب تربیت باشد. در مسئله تربیت باید هم مربی و هم کسی که تربیت می‌شود حضور داشته باشند و شاگرد دقیقاً کردار و رفتار و گفتار مربی را با گوش خود شنیده و با چشم خود ببیند و به آن عمل نماید.

2- حدیثی که از امام صادق -علیه السلام- نقل کرده اید اصلاً ارتباطی به آموزش غیر حضوری ندارد و منظور حضرت آن است که قبل از اینکه برای تربیت افراد، گفتار آماده نمایید، عمل خود را آماده کنید. چون با عمل و پس از آن گفتار، تاثیرات، بسیار سریعتر و کارساز تر خواهد بود.

3- گفتارهای افرادی که غیر معصوم هستند همواره دچار کاستی‌ها و نقایص می باشد فلذا برای درست بودن یا نادرست بودن آنها باید آنها را به کتاب خدا و سنت نبوی یعنی احادیث معتبر و صحیح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عرضه کرد. آنچه که قرآن کریم و اهل بیت(ع) به ما می فرمایند این است که ما باید با زبان خوب و عمل خوب در زمان خوب و مکان خوب افراد را موعظه و نصیحت کنیم و در این باره حتماً حتماً از خدای بزرگ کمک بخواهیم. در این صورت صددرصد حرکتی که ما شروع کرده‌ایم نتیجه مثبت خواهد داشت. البته استثنائایی نیز وجود دارد که افرادی واقعا خواهان هدایت شدن نیستند. داستان این افراد با دیگران متفاوت است و باید با آنها به گونه دیگری عمل کرد. 

اولا شما باید همسر خود را به یک پزشک تغذیه و نیز پزشک مغز و اعصاب که متخصص و متعهد باشد ببرید. ثانیاً برنامه ده گانه (لینک) را انجام داده و بعد از ۱۵ روز نتیجه را به ما گزارش دهید. البته این برنامه هم توسط خود شما و هم توسط همسرتان اجرا شود. ان شاء الله مشکل شما به زودی برطرف خواهد شد. در مورد مسئله دعانویسی مطمئن باشید که هیچگونه گزندی از جانب آنها به شما نخواهد رسید به ویژه بعد از اینکه این اعمال دهگانه را انجام خواهید داد.

باسمه تعالی 

جهت رفع وسواس فکری نباید به گفتن ذکر و امثالهم اکتفا کرده بلکه باید یک بار اصول عقاید اسلامی را تحصیل نمود. شما در این رابطه می‌توانید به سخنرانی های مبحث توحید (لینک) مراجعه کرده و آنها را دریافت نمایید و چنانچه بعد از استماع آن مشکل یا سوال یا اشکالی داشتید حتما با ما در میان بگذارید. مطمئن باشید بعد از انجام چنین عملی کلیه وسواس‌های فکری شما برطرف خواهد شد. البته این نوع وسواس با وسواس در طهارت فرق می‌کند.

نمایش 7 از 213
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است