موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

شهادت امام جعفر صادق علیه السلام

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

ما هم مانند شما در حال تحقیق برای شناخت مرجع اعلم هستیم و ان شاء الله به محض مشخص شدن مرجع اعلم نظر خود را اعلام خواهیم کرد. شما هم تحقیق کنید تا ان شاءالله بتوانید مرجع اعلم را مشخص نمایید. لازم به ذکر است تا زمانی که این امر محقق نشده است باید قربت الی الله به اعمال شرعی ادامه داده تا ان شاءالله با تعیین مرجع جدید تکلیف مشخص شود.

باسمه تعالی

ایشان باید حتماً به یک مشاور مذهبی و متدین و متخصص مراجعه نمایند تا مشکل ایشان ریشه‌ای حل شود. 

باسمه تعالی

جهت دریافت پاسخ خود، در سایت ثبت نام نمایید.

باسمه تعالی

پاسخ سوال شما را در مبحث رویا (لینک) داده‌ایم. رجوع کرده و بعد از آن اگر سوالی بود برای ما مطرح نمایید.

باسمه تعالی

1- در این رابطه حتما انتقاد خود را به صورت مکتوب نوشته و به دفتر رهبری ارسال نمایید.

2- اصولاً رهبریِ امام، چون بر مردم واجب است و به قولی آن حضرات واجب الاطاعه می‌باشند، فلذا بدون هیچ گونه دلیل و برهانی همه مردم باید از آن حضرات اطاعت نمایند و در مقابل دستورات آن حضرات، از آن بزرگواران توضیحی نخواهند اگرچه در بعضی از مواقع که بعضی از افراد ضعیف الایمان از آن بزرگواران توضیح خواسته بودند، آن حضرات در ارتباط با دستوراتی که داده بودند توضیحاتی نیز درباره چرایی فرمان های خود بیان کرده‌ بودند.

باسمه تعالی

1- چنین دستوراتی از جانب شارع مقدس نرسیده و پایه و اساسی ندارد. شما می توانید برای برآورده شدن حاجت خود نماز جعفر طیار را آنچنان که در مفاتیح الجنان آمده در زمان مشخص بخوانید.

2- تا زمانی که ان شاءالله به نتیجه مطلوب و آنچه که مصلحت شما هست برسید آن کارها را ادامه دهید.

باسمه تعالی

جهت دریافت پاسخ خود، در سایت ثبت نام نمایید.

باسمه تعالی

جهت دریافت پاسخ خود، در سایت ثبت نام نمایید.

باسمه تعالی

حضرت امیرالمومنین -سلام الله علیه- در نهج البلاغه چنین مطالبی را مردود شمرده اند و در جواب شخصی فرموده‌اند " توکل بر خدا کن و بسم الله بگو و کاری را که باید انجام بدهی و صحیح می باشد را انجام بده". اصولاً مسائلی از قبیل قمر در عقرب و امثالهم پایه و اساس درستی در اسلام نداشته و ندارد و انسان باید وظایفی را که خداوند بر او محول کرده با نام و یاد او و برای تقرب یافتن به او انجام داده و از نواهی او جداً پرهیز نماید. شما در چنین موقعیتی هر روز برای خود و طفل تان صدقه داده و آیت الکرسی و ناس و فلق را به نیت خود و آن طفل بخوانید و نیز سوره صف را هر روز قرائت نماید. ان شاءالله خداوند فرزندی سالم و شایسته و از انصار حضرت ولی عصر -سلام الله علیه- به شما عطا خواهد فرمود.

باسمه تعالی

با شماره های 55370517 و 55390144 تماس بگیرید.

باسمه تعالی

پیامبران ۱۲۴ هزار نفرند که تشکیل شده‌اند از انبیاء و رسولان و مقام رسولان از انبیاء بالاتر است. ۳۱۳ نفر از آنها رسول و بقیه نبی می باشند و از میان این ۳۱۳ نفر، ۶ نفر صاحب شریعت و ۵ نفر اولوالعزم و یک نفر خاتم آنها می باشد.

باسمه تعالی

ساعت 5:30 بعد از ظهر با موسسه تماس حاصل نمایید و جهت دریافت پاسخ با جناب استاد مخملباف صحبت نمایید.
55370517 - 55390144

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را به مدت ۱۱۰ روز انجام دهید. دقت کنید نباید بین آن فاصله بیاندازید.

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را به مدت ۳۱۳ روز انجام دهید. دقت کنید نباید بین آن فاصله بیاندازید.

باسمه تعالی

 فردا دوشنبه ساعت ۱۱:۳۰ صبح با شماره زیر تماس حاصل نمایید و با جناب استاد مخملباف صحبت نمایید.
55158678

باسمه تعالی

اصولاً هر کاری که در این عالم باید انجام شود حتماً حتماً به اذن الله نیاز دارد. لکن این اذن و اراده در آغاز خلقت توسط خالق هستی در زمینه‌های مختلف به کارگزارانی که تحت امر خود پروردگار متعال هستند داده شده و می‌شود. برای مطلبی که سوال کرده اید نیز همواره اراده خداوند در جریان است. لکن بحث قبول شدن اعمال بحثی به جز اراده و اذن الهی است. این که ما عمل خیری را انجام دهیم و سپس آن را برای شادی روح اموات در نظر بگیریم یا مثلاً کار خوبی را برای زندگان انجام دهیم به عنوان صدقه، که البته این کار خوب باید مستحب باشد نه واجب، در چنین مواقعی امید داریم که پیامدهای مثبت این کار به آنها واصل شود و همچنین رجاء واثق داشته باشیم که خداوند آن عمل را از ما قبول فرماید.

باسمه تعالی

خانم ها می توانند نمازهای مغرب، عشاء و صبح را اگر چنانچه کسی در منزل نباشد(نامحرم) بلند بخوانند و نمازهای ظهر و عصر را مانند آقایان در هر صورتی باید آهسته بخوانند.

باسمه تعالی

اگر استخاره کرده و بد آمده است لازم نیست ایشان را ببینید.

باسمه تعالی

خداوند متعال می فرماید ما هیچ کس را بیشتر از توان او تکلیف نمی دهیم. در واقع خداوند متعال کسی را تکلیف مالایطاق (آنچه که از آن عاجز آیند) نمی دهد. پس شما اولاً نمازهای خود را به همان صورت که می توانید حتماً بخوانید و نیز قرآن و دعا زیاد تلاوت کنید و همواره در قنوت های نماز خود آیات " رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی* وَیسِّرْ لِی أَمْرِی* وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی* یفْقَهُواْ قَوْلِی " را چند بار بگویید. بعد از یک ماه گزارش خود را به ما بدهید تا راه کاری به شما ارائه دهیم.

نمایش 5 از 205
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است