پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

لطفا قبل از ارسال سوال آن را در بین سوالات جستجو نمایید تا از تکرار جلوگیری شود.

باسمه تعالی

گناهی ندارد و مشکلی وجود ندارد مگر اینکه عکس مرد به گونه‌ای باشد که تن خود را نپوشانده باشد و تحریک کننده باشد و فرد با دیدن آن تحریک شود یا اصولاً آن قسمت‌هایی که واجب است بپوشاند، نپوشانده باشد که در این صورت دیدن آن نه تنها بر زن، بلکه بر مردها هم حرام است.

باسمه تعالی

بنده همیشه بنده خداست. ما هر آن می‌توانید با خداوند ارتباط برقرار کنیم و گذشته خود را جبران کنیم. هم اکنون دست به کار شوید و کارهایی که نتوانسته‌اید در ماه رمضان انجام دهید را انجام دهید. مثلاً ختم قرآنی کنید. هر روز استغفار کنید. هر روز صلوات بفرستید  و دعاهای روز هفته و زیارات هفته مخصوصاً دعای کمیل را بخوانید. 

باسمه تعالی

1- آنچه که شما در این زمینه شنیده‌اید در این قسمت درست است. حضرت فقط فرزندشان حضرت فاطمه زهرا (س) بوده که در قید حیات بوده و بزرگ بودند، بعد به همان سببی که می‌دانید به شهادت رسیده‌اند. فرزندان دیگر آن هستند در کوچکی از دنیا رفته‌اند که ظاهراً فقط حضرت ابراهیم -علیه السلام- بوده که در چند ماهگی از دار دنیا رفته است.

2- این مطلب محل تردید است و باید تحقیقات کاملی بر روی آن صورت گیرد که در بیان آن در اینجا میسر نیست. اگر خواستید می‌توانید حضورا تشریف بیاورید تا در جریان صحت و سقم این مطلب قرار گیرید.

باسمه تعالی

به مهمانان خود اطلاع دهید که زمانی که اعلام نماز مغرب به افق تهران شد آنگاه داخل منزل شما شوند تا فطره به عهده خودشان شود. البته اگر قبل از غروب آفتاب بدون اینکه دعوت کرده باشید بیایند فطره باز بر عهده خودشان می‌باشد. اما اگر شما دعوت کنید و قبل از غروب آفتاب بیایند به فتوای بعضی از مراجع باید فطریه آنها را شما پرداخت کنید.

باسمه تعالی

1- شما از همین امشب قبل از غروب آفتاب فطریه خود را کنار بگذارید که از حداقل قیمت فطریه برای هر نفر از گندم مبلغ ۶۰ هزار تومان می‌باشد  و باید قبل از غروب آفتاب آن را کنار گذاشته و تا قبل از نماز عید یا قبل از ظهر به فقیر برسانید. اگر نشد باید آن را کنار گذاشته و در اولین فرصت آن را به فقیر بدهید.

2- این‌ها تماماً دروغ محض بوده و احضار روح فقط به اذن خدای تعالی انجام می‌شود آن هم توسط پیامبران(ع) و امامان(ع) و کسانی که شبه معصوم می‌باشند. 

باسمه تعالی

یا به موسسه مراجعه کنید یا به مسجد در نزدیکی محل اقامت یا کار خود بروید و سعی کنید دوستان خود را از مسجد و محافل مذهبی انتخاب کنید.

باسمه تعالی

اگر از اول به قصد این باشد که برای وام ازدواج کرده و بعد طلاق بگیرند مشکل شرعی دارد. در غیر این صورت خیر.

باسمه تعالی

1- آیه 31 سوره نمل و بخشی از آیه 10 سوره قصص که می توانید رجوع نمایید.
2- پنج مرتبه.
3- بله.

باسمه تعالی

مسلماً منظور سخنران از ایراد این مطلب این نبوده است که آن حضرات (ع) چنین مواردی را دارند بلکه خواسته است از دیدگاه مخالفین آنها چنین چیزی را مطرح نماید. لکن گاهی سخنرانان از روی کج سلیقگی یا بعد سلیقگی مطالبی را عنوان می‌کنند که هم برای خود و هم برای دیگران دردسر به دنبال دارد در حالی که سخنران می‌تواند به گونه‌ای سخن را مطرح نمایند که دارای چنین تبعاتی نباشد.

باسمه تعالی

همواره این را بدانید که به هر مقدار از زیارات و دعاها را بخوانید به همان مقدار به پاداش آن خواهید رسید. مسلماً خواندن یک دعا و خواندن قسمتی از آن از نظر پاداش متفاوت است.

باسمه تعالی

می توانید از ساعت 11 الی 12 با شماره 55158678 تماس بگیرید.

باسمه تعالی

در مورد سقط کردن فرزند اگر بدون اجازه مرجع تقلید باشد، هم غیرقانونی و هم خلاف شرع می‌باشد و نوعی جنایت به حساب می‌آید و هر فردی که در این زمینه مستقیم و یا غیر مستقیم دخالت داشته باشد قطعاً از طرف خداوند متعال مجازات خواهد شد. در مورد عقیم کردن حیوانات نیز باید به فتوای مرجعیت و قانون مراجعه نمود. در حالت عادی نیز این کار جایز نیست.

باسمه تعالی

مخارج چنین جشن‌هایی باید مطابق دستور شارع مقدس باشد. یعنی به گونه‌ای باشد که به هیچ وجه اسراف در آن راه نداشته باشد و اگر بتوانید، محتوای این مجالس را بیشتر کرده و آنچه که برای مخارج کلی در نظر می‌گیرید قسمت اعظم آن برای محتویات مجلس باشد.

باسمه تعالی

این مطلب صحیح نیست و هیچگونه پایه شرعی و علمی ندارد. بلکه کسانی که این مطلب را بیان می‌کنند بنا به سلیقه خودشان صحبت می‌کنند در حالی که مدرکی برای این حرف ندارند و اصولاً هر کس این زیارت را بخواند خواص و ویژگی‌های آن بر او مترتب می‌گردد.

باسمه تعالی

خودتان نیز می‌توانید انجام دهید البته به قصد رجاء و اگر نتوانستید تماس بگیرید تا فردی که از طرف موسسه مسئول این کار می‌باشد به شما معرفی گردد.

باسمه تعالی

خیر. مراکز حفظ قرآن متعددی وجود دارد که می‌توانید در اینترنت جستجو نمایید و به آنها مراجعه کنید.

نمایش 5 از 266