موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

شهادت امام جعفر صادق علیه السلام

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

به مدت 15 روز اعمال دهگانه (لینک) را انجام دهید و نتیجه آن را بعد از 15 روز به ما ارسال نمایید. 

باسمه تعالی

در این زمینه قرآن کریم می فرماید "يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ" یعنی ای مومنین چرا چیزی را می‌گویید که خود بدان عمل نمی کنید. در این زمینه آیات دیگر و روایات بسیار فراوانی داریم که انسان باید چیزی را که به دیگران می‌گوید خود نیز بدان عمل کند و اگر کاری را می خواهد که دیگران انجام ندهند اگرچه آن کار از محرمات و مکروهات نیز نباشد برای تاثیر در آن فرد باید خود نیز در آن زمانی که می خواهد آن را نهی کند آن فعل را انجام ندهد. 

باسمه تعالی

هر روز 400 مرتبه استغفار نموده و ۳۰۰ مرتبه صلوات بفرستید و خواندن دعای کمیل را در شب‌های جمعه فراموش نکنید و نیز روزی 100 مرتبه سوره توحید را خوانده و در پایان آن حاجت خود را عرضه بدارید. دقت داشته باشید که خواندن سوره توحید را به چه نیتی می خواهید بخوانید.

باسمه تعالی

بنده هم چنین خبری را شنیده ام لکن در آن مکان ها حضور نداشتم که بدانم محتوای برنامه آنها چیست و لذا نمی‌توانم آنها را تایید و نه آنها را تکذیب نمایم.

باسمه تعالی

برای دریافت پاسخ خود لطفا در سایت ثبت نام نمایید تا برایتان ارسال شود.

باسمه تعالی

1- راجع به کسانی که زودتر به حاجت خود میرسند چند دلیل وجود دارد که چون بحث مفصلی است فقط یکی از آنها را مختصراً برای شما بیان می کنیم و آن این است که خداوند متعال حاجات بندگان مومن را به صورت کامل و یکجا در دنیا به آنها نمی دهد به غیر از موارد معدودی و قسمتی از آن را برای آنها ذخیره کرده و در برزخ و قیامت به آنان دوچندان از آنچه را که در دنیا خواسته اند مرحمت می فرماید که این باعث خوشحالی مومنین و مومنات میشود.

2- بله لکن شما حداقل به مدت یک سال هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید.

باسمه تعالی

در روایات معتبر وارد شده است که دعا کردن فضیلتش بیشتر از تلاوت قرآن می باشد و این را ما در کتاب «حقایقی پیرامون دعا و توسل» با مدرک ذکر کرده ایم.
ما دعایی به نام صحیفه نشنیده ایم لکن دعای عشرات در مفاتیح است و دعای خوبی است. حتما آن را بخوانید و ان شاء الله نتیجه مثبت آن بر شما مترتب خواهد شد.
 

باسمه تعالی

1- اگر فرزندی پدر و مادر خود را نفرین کند باید حتماً برای این کار خود از آنها در صورتی که زنده هستند حلالیت طلبیده و طلب بخشش نماید و در صورتی که آنها از دنیا رفته باشند باید تا مدتی مدید برای آنها خیرات کرده و نیز تلاوت قرآن به ویژه روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کند. ان شاءالله خداوند رحمان چنین فردی را خواهد بخشید.

2- باید صله رحم را به هر نحوی که می‌توانید انجام دهید حتی با تلفن یا پیامک یا نامه و در ارتباط با بد اخلاقی های برادر خیلی صبورانه به او تذکر دهید و اگر ناراحت می شوند، تا مدتی چیزی به او نگویید و فقط رابطه خود را حفظ نمایید.

باسمه تعالی

شما روز پنج شنبه ساعت ۵ بعدازظهر با شعبه مرکزی موسسه تماس گرفته و مستقیماً با جناب استاد مخملباف مدیریت محترم موسسه در این باره صحبت نمایید.
021- 55390144- 55370517

باسمه تعالی

در این گونه موارد بهتر است جلسه‌ای دو نفره با همسر خود ترتیب داده و موارد را خیلی محترمانه و مؤدبانه با ایشان در میان بگذارید و همچنان اعمال دهگانه را نیز به نیت درست شدن اوضاع انجام دهید. البته مشکل خود را دقیقاً مطرح نکرده بودید و ما دقیقا نفهمیدیم که مشکل به چه کسی مربوط می‌شود. 

باسمه تعالی

متاسفانه اهل سنت مطالبی را که بیان می کنند بیشتر مواقع پایه و اساس درستی نداشته و دلیلی نیز بر مدعای خود ندارند. عزاداری برای امام حسین -علیه السلام- در مکتب اهل بیت تایید و سفارش شده و در کتاب "کامل الزیارات" و نیز "تَتمّةُ الْمُنْتَهی" بیشتر احادیث این موضوع ذکر شده است. البته کتاب معتبر شیعه هم احادیثی در این باب آورده‌اند. توجه کنید که در مسئله عزاداری فقط باید واقعیات و حقایق بیان شوند و مسئله عزاداری به انحراف کشیده نشود. برادران اهل سنت نیز بهتر است به تصحیح و پالایش کتب حدیثی خود پرداخته و هزاران حدیث جعلی که در صحیح مسلم و بخاری هست را تا دیر نشده از این کتاب‌ها تصفیه کرده و جوانان اهل سنت را با حقایق تاریخی و سخنان واقعی پیامبر اکرم (ص) آشنا نمایند. 

باسمه تعالی

افراط و تفریط از نظر شارع مقدس است کار درستی نیست. چه در مادیات و چه در معنویات. فرمایش امام صادق -علیه السلام- این است که مؤمن هر شب ۵۰ آیه از قرآن کریم را بخواند و شما هم همین کار را انجام دهید. فقط در ماه مبارک رمضان می توانید روزی یک جزء قرآن تلاوت نمایید. اگر بیشتر هم توانستید اشکالی ندارد. زیاده‌روی کردن در بعضی از این امور نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت. همانطور که شما در مشکل خود بدان اشاره کرده اید.

باسمه تعالی

ان شاء الله بیماریهای شما کاهش پیدا کرده و با ادامه اعمال به مدت یکسال به حد مطلوبی خواهید رسید.

باسمه تعالی

چنین ادعیه ای معتبر نبوده و برای اعتبار دعاهای وارده از معصومین -علیهم السلام- باید به کتب معتبر و نیز افراد متخصص مراجعه کرد.

باسمه تعالی

این به خاطر آن است که هر کس به دنبال کار می گردد یا به دنبال کارمند یا کارگری هست و یا خودش آمادگی دارد که کاری انجام دهد به این تابلو مراجعه نماید. 

باسمه تعالی

هر ادعایی توسط هر کسی در هر جایی باید با دلیل همراه باشد. چه حرف مثبت باشد چه منفی. برای تحریف قرآن نیز مدعی این سخن باید دلیل یا دلایل خود را ذکر نمایید. هرگاه ایشان چنین کاری را انجام دادند آنگاه شما به ما اعلام کرده تا پاسخ ایشان را بدهیم. لکن برای عدم تحریف قرآن در سوره مبارکه حجر خود خدای متعال فرموده است که "إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ". البته غیر از این مطلب دلایل متعدد دیگری نیز موجود است که هرگاه ایشان دلایل تحریف را ذکر کردند ما با آن دلایل پاسخ خواهیم داد.

باسمه تعالی

1- عمل شما بسیار خوب و پسندیده است و همین کار را ادامه دهید. در ماه شعبان نیز بر صدقات خود بیفزایید و سعی کنید آن را از فامیل و بستگان شروع کنید و اگر کسی در میان آنها درمانده است دست گیری نمایید.

2- رجوع کنید به پرسش 14451 (لینک)

باسمه تعالی

اگر شما فرزند ارشد هستید و ایشان وصیتی دارند، به وصیت ایشان عمل کنید. اگر وصیت ندارند برای نماز و روزه ایشان اگر چیزی به گردنشان می باشد برای ایشان اقدام نمایید و همچنین مظلمه ای برای ایشان در نظر گرفته و رد مظالم کنید. انجام کارهای خیر برای آن مرحومه نیز بسیار مفید و مثمر ثمر می باشد.

باسمه تعالی

۱- چون فرزند آوری مخصوص خانم ها است و لذا آنها باید بررسی کنند که از عهده فرزندان زیاد برمی آیند یا خیر، اگر چه می شود استخاره هم کرد ولی بیشتر باید قبل از استخاره فرد مذکور بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهد و اگر به نتیجه مثبت رسید دیگر حتی استخاره هم نیاز نیست.

۲- خواندن سوره صف برای اطاعت فرزندان مفید است و برای هر فرزند این مطلب وارد شده است.

باسمه تعالی

هر زمانی که شما بخواهید این کار را انجام دهید قبل از آن صدقه‌ای داده و نام خداوند بر زبان جاری کنید و سپس اقدام نمایید. البته گرفتن وضو و تلاوت قرآن قبل از این کار و نیز خواندن بعضی از ادعیه هایی که در مفاتیح الجنان ذکر شده است مفید می‌باشد و روز خاصی برای این کار در نظر گرفته نشده است. البته سعی کنید ایام شهادت ائمه(ع) و پیامبر اکرم(ص) و امثالهم نباشد.

نمایش 3 از 205
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است