پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

لطفا قبل از ارسال سوال آن را در بین سوالات جستجو نمایید تا از تکرار جلوگیری شود.

باسمه تعالی

مراجعه نمایید به مبحث عصمت انبیاء (ع) (اینجا) جلسات مربوط به عصمت حضرت آدم -علیه السلام- در آنجا مفصل در این باره توضیح داده‌ایم.

باسمه تعالی

این علم هیچ خاصیتی برای شما ندارد و غیر از اتلاف وقت چیز دیگری نیست. این‌ها اصلی داشته است که از ناحیه خداوند متعال در اختیاران امامان معصوم(ع) قرار داده شده و متاسفانه چیزی که امروزه از آن به عنوان علوم غریبه یاد می‌شود بیشترش ساختگی و سلیقه‌ای است.

باسمه تعالی

فرمایش ایشان در صورتی درست است که ایشان بخواهند امام را تعیین نمایند. در حالی که ایشان و بزرگتر از ایشان هم  امام را تعیین نمی‌کند بلکه خدای تعالی امام را تعیین می‌کند. خیلی جالب است که بدانید حتی پیامبر(ص) نیز نمی‌تواند امام را تعیین نماید. خدای تعالی امام را انتخاب کرده و توسط پیامبر(ص) به مردم ابلاغ می‌گرداند. تمام این موارد که بیان شد طبق آیات و احادیث معتبر است که هرگاه خواستید برای شما ارسال می‌نماییم. اما متنی را که این بنده خدا بیان کرده است کاملاً سلیقه‌ای و بر اساس تفکرات شخصی است و این اصلاً هیچ ارتباطی با مقام امامت ندارد. در مورد حضرت زینب -سلام الله علیها- نیز باید دانست ایشان دخت گرامی امیرالمومنین -علیه السلام- هستند و نه پیامبر بوده و نه امام و حتی جزء ۱۴ معصوم (ع) نیز نیستند و مقام والایی که ایشان در نزد پروردگار متعال دارند هیچ ارتباطی به مقام عصمت و امامت و امثالهم ندارد.  در مجموع باید گفت اگر انسان مطالعاتش جامع الاطراف نباشد کم‌کم دچار توهماتی شده و مطالبی را بر زبان جاری می‌کند که گاهی خود نیز نمی‌فهمد چه می‌گوید. 

باسمه تعالی

آیه مربوط به خمس، سوره مبارکه انفال آیه 41
وَاعْلَمُوا أَنَّمَا غَنِمْتُمْ مِنْ شَيْءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَلِلرَّسُولِ وَلِذِي الْقُرْبَى وَالْيَتَامَى وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ إِنْ كُنْتُمْ آمَنْتُمْ بِاللَّهِ وَمَا أَنْزَلْنَا عَلَى عَبْدِنَا يَوْمَ الْفُرْقَانِ يَوْمَ الْتَقَى الْجَمْعَانِ وَاللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ

 

باسمه تعالی

شما به کفر گفتن فرزند یا مردم عادی کاری نداشته باشید. اگر زمانی دیدید که امر به معروف و نهی از منکر تاثیر دارد آن را انجام دهید و اگر احساس کردید که تاثیر ندارد به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. کفر گفتن آنها نیز هیچ صدمه‌ای به دین اسلام و خدایی خداوند متعال نخواهد زد. آنها با این کار فقط خود را ضایع می‌کنند.

باسمه تعالی

با او وارد مباحثه و جدال نشوید و از او بخواهید برای احترام به پدر و مادر و خانواده حجاب خود را رعایت کند. مبحث حجاب که در موسسه ضبط شده است (اینجا)، برای ایشان بسیار نافع است. همچنین کنترل کردن موبایل توسط ایشان و با مشاورین مدرسه رایزنی کردن بسیار موثر است.

باسمه تعالی

اولاً باید این را بدانید که هیچکس در روی کره خاکی دچار جن زدگی نخواهد شد و این معنا و مفهوم جن زدگی ساخته ی دست عوام و جاهلان می‌باشد و بعضی از شیادان نیز به این مطالب دامن زده تا بتوانند برای خود دستاوردی اقتصادی داشته باشند. اما اینکه کسی توسط شیاطین مورد وسوسه قرار گرفته و به واسطه ایمان ضعیف دائماً تلقیناتی منفی را دریافت می‌کند باید هر شب در بستر خواب آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را بخواند و صبح پس از بیدار شدن نیز چنین کاری را انجام دهد. همچنین بعد از خوردن شام ۵۰ آیه از قرآن کریم را بخواند و نیز در طول روز ۴۰۰ مرتبه استغفار و ۳۰۰ مرتبه صلوات بفرستد. هر شب جمعه با وضو و رو به قبله دعای کمیل را بخواند و دعای روز هفته و زیارت هر روز هفته را هر روز اول وقت از روی مفاتیح الجنان بخواند. بعد از مدتی به یاری خداوند متعال مسائلی که گفتید برطرف خواهد شد.

باسمه تعالی

تذکری مهم به شما می‌دهیم و آن این است که سعی کنید برای شناخت خدا، رسول و امامان شیعه و حضرات معصومین -سلام الله علیهم اجمعین- حتماً به خود آن بزرگواران مراجعه کنید. امروزه کتاب‌های خوبی در این زمینه نگاشته شده است که اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- به خوبی خدا و رسول و خودشان را معرفی کرده‌اند. شما در این زمینه می‌توانید به کتاب میزان الحکمه ترجمه فارسی آن، بخش امامت مراجعه نمود و راجع به دوازده امام(ع) اطلاعات ابتدایی را کسب نمایید و بعد از آن به دانشنامه‌ها و تاریخ زندگانی آن بزرگواران مراجعه کنید. مطالبی که غیر معصومین درباره آنان می‌گویند بعضی از آنها سلیقه‌ای بوده و به هیچ وجه درست نمی‌باشد. فلذا زمان خود را از دست ندهید و کاری را که گفتیم حتماً انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

باسمه تعالی

همه ما باید سعی کنیم پیامبر خاتم و ائمه و حضرات معصومین -سلام الله علیهم اجمعین- را الگوی خود قرار دهیم. غیر از معصومین در طول زندگی اشتباهاتی داشته‌اند که ممکن است تاثیرات خوبی در زندگی افرادی که آنها را الگو قرار می‌دهند نداشته باشند. فلذا آب را از سرچشمه بردارید تا خیالتان راحت باشد.

باسمه تعالی

پیامبران از حضرت آدم تا خاتم -سلام الله علیهم اجمعین- دینشان اسلام بوده است و شریعت آنها با یکدیگر تفاوت داشته است و بین پیامبران شش پیامبر دارای شریعت بودند که حضرت آدم(ع)، حضرت نوح(ع)، حضرت ابراهیم(ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت عیسی(ع) و پیامبر خاتم(ص) می‌باشند و پیامبران دیگر به شرایع این‌ها عمل می‌کرده‌اند.

باسمه تعالی

1- تمام کسانی که به عنوان پیامبر از جانب خداوند مبعوث شده‌اند قبل از تولد حسب آیه شریفه "اللَّهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِسَالَتَهُ - انعام 124" و آیات دیگر به عنوان پیامبر برای بشر انتخاب شده بودند.

2- اینگونه احادیث به هیچ وجه صحیح نمی‌باشند. اسناد آنها را بررسی کرده به این نتیجه رسیده‌ایم که سند صحیحی ندارند و از نظر عقلی و شرعی نیز چنین مطلبی صحیح نمی‌باشد.

باسمه تعالی

برنامه دهگانه (اینجا) را انجام دهید و بعد از ۴۰ روز گزارش حال خود را برای ما ارسال کنید. البته زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام باشد.

باسمه تعالی

ما در سخنرانی‌های متعددی این مطلب را شرح داده و نتیجه‌گیری کرده‌ایم. از جمله در بحث تبلیغات و بحث حجاب که می توانید آنها را از سایت دریافت نمایید. برای بروز بودن این مباحث حتماً مبحث علم غیب در روز شنبه‌ها و مبحث مکارم الاخلاق سه‌شنبه‌ها را دنبال نمایید. اما به طور مختصر باید بدانید اصولاً یکی از اهرم‌ها و ابزارهای بسیار مهم و سرنوشت ساز برای از بین بردن هر انقلاب و یا نظام مذهبی و یا به زانو در آوردن افراد استقلال خواه و امثال این مسائل، داخل نمودن فساد و فحشا در آن نظام یا جامعه یا افراد می‌باشد و این کار در اندلس که اسپانیای کنونی بوده است صورت گرفته و دشمنان از آن جواب مثبت گرفته‌اند. حتماً کتاب تاریخ اندلس یعنی اسپانیای امروز را به دقت مطالعه کنید تا ببینید دشمن چگونه با وارد کردن فساد و فحشا توانسته حکومت اسلامی را سرنگون نموده و حکومت غیر دینی را حاکم نماید. هم اکنون نیز در کشورهای مسلمان مخصوصاً کشورهای عربی دشمن برای اینکه اکثر آنها نتوانند برای دفاع از مسلمانان فلسطین کاری انجام دهند سرگرمی‌های فساد انگیزی برایشان تهیه می‌کنند و حتی به طور رایگان آنها را سرگرم می‌کنند و نتیجه را شما امروز می‌بینید. البته این مطلب سر دراز دارد و همانطور که گفته شد باید مباحث را به صورت زنده (کلاسهای شنبه و سه‌شنبه) دنبال کنید تا همواره با تحلیل‌های روز باشید.

باسمه تعالی

این حرف نه پایه علمی دارد نه پایه شرعی و کسی که این حرف را زده است قطعاً غرضی داشته است چرا که آن حضرت(س) در مدینه از دنیا رفته است و شبانه آن حضرت(س) را در همانجا به خاک سپرده‌اند. یا در قبرستان بقیع یا بین محراب و منبر پیامبر(ص) و یا در خانه خود آن حضرت(س) و هر عاقلی فاصله مدینه تا قم را می‌داند و از طرفی دیگر همه حتی یک نفر از تاریخ دانان و مورخین و نیز علمای شیعه و سنی چنین ادعایی نکرده‌اند و هیچ دلیل شرعی نیز دلالت بر این قضیه ندارد.

باسمه تعالی

هر کسی که ادعایی می‌کند او باید برای ادعای خود دلیل بیاورد. به قول معروف "البینه علی المدعی". دلیل را کسی باید بیاورد که ادعا می‌کند. هر کسی ادعای تحریف قرآن دارد باید دلیل خود را نیز ذکر کند.
بله شما می‌توانید هر دینی که می‌خواهید اختیار کنید. اجبار در پذیرفتن دین نیست اما اگر آن دینی که اختیار کردید دینی نباشد که مورد نظر خالق هستی است و شما زمان جبران نداشته باشید آنگاه قطعاً زیان کرده‌اید و دیگر هیچکس نمی‌تواند برای شما کاری انجام دهد. چرا که خداوند اگرچه کسی را اجبار نکرده است که حتماً دین اسلام را قبول کند لکن هزاران پیامبر و ده‌ها کتاب آسمانی را نازل کرده است تا به مردم دین درست و راه صحیح را نشان دهد.

باسمه تعالی

این حدیث برای برادران اهل سنت است و اول باید سندیت آن محرز شود سپس مورد بررسی قرار گیرد. 

نمایش 1 از 11