موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

اگر چنانچه به مناسبت و به نیت شادی روح فرد میتی این کار انجام شده باشد قطعاً برای آن میت منظور خواهد شد.

باسمه تعالی

منظور ما از صله رحم کردن پذیرا شدن خواص و پیامدهای مثبت آن برای خودمان است. حال کسی که با او صله رحم انجام می‌شود، می‌خواهد خوشش بیاید یا نیاید. چون هدف ما کسب منفعت های آن برای خود ما می‌باشد، پس نباید به نحوه برخورد او آنچنان واکنشی نشان دهیم.

باسمه تعالی

همان‌ها را انجام دهید به علاوه این که تا زمان مصاحبه روزی صد مرتبه سوره توحید را بخوانید.

باسمه تعالی

ما یک موسسه فرهنگی هستیم و در هرم حکومتی نقشی نداریم. مسائل این گونه را باید به بیت رهبری، قوه قضاییه یا قوه مقننه کتباً نامه نوشته یا تلفن زده و با ایشان در میان بگذارید.

باسمه تعالی

ما در این زمینه کتابی چاپ کرده ایم به نام "حقایقی پیرامون دعا و توسل". پاسخ تمام مسائلی که مطرح کرده اید را در آنجا می توانید بیابید. همچنین می توانید به فایل های سخنرانی آن (لینک) نیز مراجعه نمایید. پس از مطالعه اگر مشکلی بود برای ما ارسال کنید.

باسمه تعالی

از شب سیزدهم جمادی الاولی تا سوم جمادی الثانی را ایام فاطمیه می نامند. چراکه بین دو روایت مشهور در شهادت آن حضرت قرار گرفته است. 

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (لینک) را انجام دهید. بعد از ۴۰ روز گزارش کار خود را برای ما ارسال کنید.

باسمه تعالی

گفتن ذکر فوق در اذان واجب نیست و نباید به قصد ورود در اذان گفته شود. بلکه گفتن آن مستحب است. 

باسمه تعالی

با سایت ایشان تماس برقرار کنید.

باسمه تعالی

همانطور که در سخنرانی گفتیم برای زدن واکسن و اینکه چه واکسنی به شما می سازد استخاره کنید. هر کدام که خوب بود آن را بزنید.

باسمه تعالی

البته دعا نمودن و خداوند را خواندن در هر حالی بر انسان ها واجب است. لکن به موازات دعا باید عمل نیز انجام شود. کارگزاران جمهوری اسلامی باید اقدامات لازم را برای آب اصفهان از جمله انتقال آب از دریای خزر یا خلیج فارس به آنجا را انجام داده و در کنار آن از خداوند نیز برای نزول باران رحمت درخواست عاجزانه نمایند.

باسمه تعالی

موارد فوق را نوشته و به بیت رهبری و قوه قضائیه و مکان‌های دیگری که در ارتباط با موضوعی که گفته اید باید پاسخگو باشند ارسال نمایید.

باسمه تعالی

1- این احادیث نیز مانند احادیث دیگر باید مورد بررسی قرار گیرد تا ببینیم صحت و سقم آنها چه مقدار است.
2- چنین افرادی اگر توبه نکنند جزء منافقین محسوب شده و با آنها محشور خواهند شد و هدف این ها از چنین اعمالی این است که با وجه شرعی و ظاهری اسلامی بتوانند دیگران را فریب دهند. شما بدانید که قطعاً خداوند متعال این افراد را رسوا خواهد کرد اما در زمان خود.

باسمه تعالی

شما می توانید روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 الی 11:45 با شماره 55158678 تماس بگیرید. همچنین شنبه 9:15 الی 19 و دوشنبه 13:30 الی 20:30 با موسسه تماس بگیرید.
55390144 – 55370517

باسمه تعالی

جَبّار به معنای مصلح است. مصلحی که بر اصلاح تواناست و یا به معنی مقتدری است که مشیّت او در عالم جاری است و در او ظلم نیست و یا به معنی بسیار ترمیم و جبران کننده است.

باسمه تعالی

پاسخ سوال شما را در روز شنبه مورخ  13 آذر 1400 در جلسه پاسخگویی به سوالات طب سنتی (بعد از نماز مغرب و عشاء) خواهیم داد ان شاء الله. حتما حضور داشته یا آنلاین (لینک) باشید.

باسمه تعالی

1- اگر همه اعمال ده گانه را نتوانستید انجام دهید، قسمتی از آن را حتماً انجام دهید و مطمئن باشید که بعد از مدتی دیگر آن خوابهای تکراری را نخواهید دید. البته مطالعه کتب خوب و سودمند نیز برای رفع چنین مسئله ای موثر است.

2- باید همه سعی شما بر این باشد که در شهر مشهد هرگز معصیت پروردگار را مرتکب نشوید و هر روز که به حرم مشرف می شوید زیارت آن بزرگوار را و دعای بعد از زیارت را خوانده و سپس هر چه که می‌توانید برای خود و دیگران دعا نمایید و نیز خواندن زیارت عاشورا در هر روز در زمانی که مشرف می‌شوید و خواندن دعا های روز هفته و زیارات روز هفته و دعای مکارم الاخلاق و جامعه کبیره و نیز خواندن حداقل یک جزء از قرآن بسیار نافع است.

باسمه تعالی

اولاً در مورد نذر باید حتماً صیغه آن را خوانده باشید و اگر نخوانده اید، چیزی بر گردن شما نیست. ثانیاً هرگاه نذر کردید و آن را فراموش کردید، روزی ۵۰۰ مرتبه به همان نیت صلوات بفرستید تا مدتی. اگر بازهم به یاد نیاوردید، اگر توانستید تخمیناً چیزی را در نظر بگیرد و انجام دهید وگرنه استغفار کنید.

نمایش 6 از 205
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است