موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

پاسخ شما به ایمیلتان ارسال می شود. لذا در سایت ثبت نام و ایمیل خود را تصدیق نمایید.

باسمه تعالی

اگر مظلمه ی شما مادی است می توانید آن را حدوداً تخمین بزنید و سپس به حساب موسسه واریز کنید و قبض آن را به عنوان مظالم ارسال نمایید و نام مرجع خود را نیز بنویسید و به صورت تلفنی هم شفاهاً اطلاع دهید که چنین مبلغی واریز کرده اید و نام مرجع را هم ذکر کنید. اگر مظلمه ی شما معنوی است، به مدت یک سال هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار نموده و روزی ۵۰ آیه از قرآن را تلاوت نمایید و ثواب آن را به نیت افرادی که به آنها ظلم معنوی کرده اید واصل نمایید.

شماره حساب موسسه نزد بانک صادرات:010-260-182-1003  

باسمه تعالی

یعنی خودتان بخوانید به نیت اینکه ایشان آنجا را ترک کند.

باسمه تعالی

"رَّبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنۡ هَمَزَٰتِ ٱلشَّيَٰطِينِ وَأَعُوذُ بِكَ رَبِّ أَن يَحۡضُرُونِ" را هر روز و در موقع هر کاری بخوانید و سپس بسم الله الرحمن الرحیم بگویید.

باسمه تعالی

هر روز هفتاد مرتبه سوره حمد را بخوانید و به ایشان بدمید و نیز هر روز دعای مجیر را برای سلامتی ایشان بخوانید. خود ایشان هم هر روز چهارصد مرتبه استغفار و 300 مرتبه صلوات بفرستند.
بهتر است هر دو، هم خانم و هم آقا موارد فوق را انجام دهند.

باسمه تعالی

فرد وسواسی باید روزی چهارصد مرتبه به مدت هفتاد روز استغفار نماید و هر روز سیصد مرتبه صلوات فرستاده و دعاهای روزهای هفته و زیارات هفته را بخواند. شبها و صبح ها نیز خواندن آیت الکرسی به همراه سوره های ناس و فلق فراموش نشود. بین نماز مغرب و عشا نماز غفیله را بخواند. ان شاء الله مشکل وسواس فکری ایشان حل خواهد شد.

باسمه تعالی

داخل قرآن نمی توانید این کار را انجام دهید اما بیرون از آن می‌توانید بدون نقطه و بدون حرکت بنویسید لکن بدون وضو نمی توانید آیات را یادداشت کنید.

باسمه تعالی

روزی صد بار سوره توحید را بخوانید به نیت این فرد و نیز روزهای جمعه یک ساعت مانده به مغرب، دعای سمات را بخوانید و در جایی که به شما تذکر داده است نام آن شخص را ببرید.

باسمه تعالی

متاسفانه مطالبی که شما به حضرت یوسف -علیه السلام- نسبت داده اید در قرآن کریم وجود ندارد بلکه آن حضرت از فرد زندانی می خواهد که به پادشاهی یادآوری کند که او بی‌گناه است و شیطان این تذکر را از ذهن فرد زندانی پاک می کند و او را دچار نسیان می سازد. نه اینکه حضرت یوسف(ع) دچار نسیان شده باشد. اما در مورد اصل این خواستن باید گفت همه بندگان خداوند باید با اسباب و وسایل کارهای خود را انجام دهند و خود خداوند هم مسبب الاسباب است و این کار حضرت یوسف -علیه السلام- صددرصد مورد تایید خداوند متعال است.

اما راجع به حضرت ایوب -علیه السلام- چنین احادیث و روایاتی که شما خوانده اید همگی جعلی بوده و به آن اسرائیلیات می گویند. حقیقت مطلب این بوده است که حضرت ایوب(ع) بیمار شده است مانند همه افراد بشر و در حین بیماری، مشکلات اقتصادی نیز برای آن حضرت پیش آمده و از طرف دیگر مخالفین آن حضرت در همان حال به تخریب شخصیت و تضعیف روحیه او و خانواده اش پرداخته اند.

باسمه تعالی 

ذوالقرنین شخصی در تاریخ بوده است که از بندگان صالح خداوند به شمار می رفته است. در این رابطه می توانید به تفسیر نمونه و تفسیر المیزان ذیل همین آیه و نیز کتاب شریف "قاموس قرآن" واژه ذوالقرنین مراجعه نمایید.

باسمه تعالی

1- در هر زمانی که فتنه ای به پا می شود انسان باید در تمام مدت فتنه در کنار حق بوده و از حق جدا نشود لکن بیان مواضع صحیح خود را باید فقط برای کسانی ابراز نماید که آنها نیز مانند او حق را تشخیص داده اند. لذا اگر غیر از این افراد باشند، مثلا اهل باطل بوده یا مردد بین حق و باطل هستند باید از بیان مواضع حق طلبانه در مقابل چنین افرادی جداً خودداری نمود.

2- سعی کنید هر روز در قنوت های نماز آیه شریفه "رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ" را بخوانید و نیز هر روز دعاهای روزهای هفته و زیارات آن را بخوانید.

باسمه تعالی

رابطه شما با چنین افرادی فقط باید در حد سلام علیک باشد. بیش از این فعلاً جایز نیست.

باسمه تعالی

به کتاب میزان الحکمه ذیل واژه قرآن مراجعه نمایید

باسمه تعالی

خواندن پسر البته چیز دیگری است ولی شما هم می توانید برای ایشان آن اعمال را انجام دهید.

باسمه تعالی

تا چهل روز، روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید و سعی کنید بین نماز مغرب و عشا نماز غفیله را بخوانید و حاجاتی که دارید را در قنوت نماز از خداوند طلب نمایید .

باسمه تعالی

در مواقعی که فتنه به پا می شود و تشخیص حق از باطل نیز مشکل می‌شود، آنچه که بر ما معلوم است این است که دشمنان این مرز و بوم هدفشان تجزیه کشور و پاره پاره کردن آن است و جان و مال این مردم برای آنها هیچ اهمیتی ندارد و لذا بر همه ما و شما واجب است که از هر گونه اظهار نظری که به تفرقه بین مردم بیانجامد خودداری نماییم. بنابراین لازم نیست در محافلی که با هیجانات زیاد بر علیه مسئولین صحبت می‌کنند وارد بحث شوید. سکوت در چنین مواقعی فعلاً بهترین کار است.

باسمه تعالی

موارد زیر را انجام دهید:
1- ذکر مستحبی سجده (يَا خَيْرَ الْمَسْؤُولِينَ، وَيَا خَيْرَ الْمُعْطِينَ، اُرْزُقْنِي وَارْزُقْ عِيَالِي مِنْ فَضْلِكَ، فَإِنَّكَ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ) را در تمام سجده های نماز بگویید.
2- آیات 26 و 27 سوره مبارکه آل عمران (قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشَاءُ …) را هر روز در بدو خروج از منزل بخوانید.
3- حتما روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید.
4- هر روز سوره فتح را بخوانید.
5- روزی سیصد مرتبه صلوات بفرستید.

باسمه تعالی

در این رابطه ساعت ۵ بعد از ظهر روز پنجشنبه با شماره های زیر تماس گرفته و مستقیماً با جناب استاد مخملباف صحبت کنید.

55390144 - 55370517

باسمه تعالی

چنین مطلبی که شما می گویید پایه علمی و شرعی ندارد و یک انسان همواره از زمانی که مکلف می شود با اراده ای که خداوند در اختیار او قرار داده است می تواند کارهای خوب یا بد انجام دهد. البته تاثیرات محیطی و میدانی نیز بی تاثیر نیستند لکن کمک های خداوند متعال به بشر در چنین مواقعی آن تاثیرات منفی را خنثی می سازد. انسانها اصولاً در سن چهل سالگی از نظر عقلی به تکامل نسبی می رسند و زودتر از آن از نظر سنی اثبات نشده است اما کسانی که نخواهند هیچگاه به تکامل برسند مسلما نخواهند رسید و این به سن و سال بستگی ندارد. همانطور که گفتیم انسان برای رسیدن به هر مقصدی باید اراده محکم داشته باشد و بخواهد که آن کار را انجام دهد و سپس از خداوند نیز کمک بخواهد و آن هدف نیز میسر باشد یعنی از نظر عقلی و یا شرعی قابل دسترسی باشد. در غیر این صورت انسان نمی تواند به هدف خود برسد. 

نمایش 6 از 218
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است