موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

فعلا برای دریافت فایل ها به واحد سمعی بصیری شعبه سلمان مراجعه نمایید.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را تا ۴۰ روز انجام دهید و سپس گزارش خود را برای ما ارسال کنید.

باسمه تعالی

ما چیزی در این باره نیافتیم و چنانچه به موردی برخودیم برای شما ارسال خواهیم کرد. لکن میتوانید به لینک زیر رجوع نمایید. (اینجا)

باسمه تعالی

با تشکر از صحبت های شما. به عرض شما میرسانیم که جناب آقای استاد مخملباف به هیچ وجه بنا ندارند مسائل اعتقادی را با مسائل سیاسی مخلوط نمایند. ایشان معتقدند که اعتراضات سیاسی باید به صورت مکتوب و امثال آن به مسئولینی که مخاطب هستند ارسال شود.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید و نیز هفته ای یکبار به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بروید. بعد از ۲۰ روز گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

پس شما نیز می خواستید که ما هم به زندان برویم و از شر ما خلاص شوید! واقعاً از این همه محبتی که به ما دارید خیلی متشکریم. 

باسمه تعالی

شما در آمارگیری خود اشتباه کرده اید. امروزه نهایت سگ های ولگرد شاید حداکثر به یک میلیون سگ برسد که نمی رسد. لکن گوسفندان اگرچه هر شب دارند ذبح می شوند، تعداد آنها به میلیونها راس در سراسر کشور می رسد. خیلی تعجب می‌کنیم که چطور شما به این مسئله آنگونه که باید واقف نیستید. کدام گوسفندی را کراوات زده اند و لباس مخصوص تنش کرده‌اند و به داخل رختخواب برده‌اند؟ این حیوانات به تعداد زیادی هرشب دارند ذبح می شوند تا گوشتشان برای صبح آماده باشد. اما سگ ها با لباس های مخصوص داخل خانه ها با غذاهایی که خودتان گفته‌اید نگهداری می‌شوند اما تعدادشان یکصدم گوسفندان نیز نیست.

باسمه تعالی

در این رابطه کتاب‌های متعددی نگاشته شده است که می توانید برای اطلاعات کامل به آنها مراجعه نمایید و مطالعه کنید. بعضی از این کتب را سازمان حج و زیارت چاپ نموده است لکن ما نمی توانیم مختصراً در اینجا برای شما توضیح دهیم. 

باسمه تعالی

مورد فوق را شما حتماً باید مکتوب نموده و به دفتر رهبری ارسال نمایید.

باسمه تعالی

منظور از گفتار امام زین العابدین -علیه السلام- در آن روز کنایه از این بوده است که امروز(روز عرفه) همه باید در خانه پروردگار بروند و از حضرت حق درخواست نمایند و کسی بیکار ننشیند و در چنین روزی بدون دعا نباشد. واِلا بحث توسل سر جای خود ثابت شده و مشخص است که در این رابطه می توانید به مبحث دعا (لینک) مراجعه نمایید.

باسمه تعالی

تشبّه یک مسلمان شیعه به کفار و مشرکین جایز نیست.

باسمه تعالی

1- هر گناهی صد در صد باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای جامعه می گردد و بی حجابی و بدحجابی نیز یکی از آن گناهان کبیره است.

2- آنطور که شما تصور کرده اید نیست. یعنی در مورد بدحجابی و بی حجابی نیز نظام برنامه مشخص و مدونی ندارد و این نشات گرفته از عدم به کارگیری نیروهای کارآمد و متخصص می باشد. برای مسائل مالی نیز باید نظام اراده ای داشته باشد که متاسفانه آن هم موجود نیست.

باسمه تعالی

هر دستوری که به شما میرسد یا باید از طرف شارع مقدس یعنی قرآن کریم و اهل بیت(ع) باشد یا از نظر عقلی و علمی اثبات شده باشد. در غیر این صورت پذیرش هر دستوری بدون رعایت شرط فوق خلاف شرع و عقل بوده و انجام آن جایز نیست.

باسمه تعالی

شب و روز عید غدیر اعمالی دارد که هر کدام در جای خود دارای فضیلت هستند. البته نیت ها هم در این زمینه بی تاثیر نیستند. اگر می توانید همان روز آن اعمال را انجام دهید تا تاثیرات آن بر شما مترتب گردد و اگر به هیچ عنوان نشد با نیت رجاء در شب این کار را انجام دهید. ان شاء الله مقبول افتد. 

باسمه تعالی

آنچه را که تصور کرده اید صحیح نمی باشد و این ممکن است اتهامی از جانب شما نسبت به سایت ما باشد. همانطور که گفتیم شما سوالات خود را اگر مکتوب به دفتر ایشان بفرستید قطعاً به شما پاسخ خواهند داد. لکن در سوالات باید شرط ادب رعایت شود. اینکه ما پاسخ نمی گوییم چون اصلاً موارد به ما مربوط نمی شود و ما طرفدار اشخاص یا افراد موجود در مکان های مختلف نیستیم بلکه ما و شما همگی باید طرفدار حقیقت به معنای واقعی خود باشیم.

باسمه تعالی

بله میتوانید. فقط پس از واریز مبلغ، رسید آن را با ذکر عنوان آن برای ما از طریق آیدی almiqat_admin@ در تلگرام، سروش و ایتا ارسال نمایید و فعلا از همین طریق اقدام نمایید.

باسمه تعالی 

تمام این موارد را می توانید به صورت کتبی نوشته و به دفتر رهبری ارسال نمایید.

باسمه تعالی

برای دریافت پاسخ خود در سایت ثبت‌نام نمایید.

باسمه تعالی

۱- هر روز به نیت ایشان ۷۰ مرتبه سوره حمد را بخوانید و دست راست خود را به روی سر ایشان بگذارید و اگر میسر نبود در پایان این عمل به سمت سر ایشان بدمید.
۲- به نیت ایشان روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کنید.
۳- هر روز برای ایشان دعای مجیر را بخوانید.
۴- هر شب جمعه با وضو و رو به قبله دعای کمیل را به نیت ایشان بخوانید.
۵- در دهه اول ماه ذی الحجه شب و روز عرفه برای ایشان بسیار دعا کنید.

نمایش 6 از 213
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است