موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

کلیه کتاب های تربیتی حضرت آیت الله فلسفی -رحمة الله علیه- به نام کتاب کودک و نوجوان و بزرگسال، در این زمینه بسیار مهم و حائز اهمیت است. پس از خواندن آنها اطلاع دهید تا کتب دیگری به شما معرفی شود.

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (لینک) را انجام دهیم. بعد از گذشت یک ماه نتیجه را به ما گزارش کنید تا بگویم در ادامه چه کار کنید.

باسمه تعالی

اگر چنانچه قصد ازدواج با ایشان را دارید، فرد ثالثی را واسطه نموده و از ایشان بخواهید که در مورد برنامه شما با فرد مذکور صحبت نمایند و اگر پاسخ منفی بود دنبال زندگی خود باشید تا ان‌شاءالله در آینده فرد مطمئن دیگری به خواستگاری بیاید و اگر چنانچه جواب ایشان مثبت بود، مراحل ازدواج را دنبال نمایید.

باسمه تعالی

در این زمینه حتماً مبحث نماز (لینک) را استماع کنید و برنامه‌ای مانند دیگران برای خود به صورت روزانه نوشته و مرحله به مرحله آن را عملیاتی کنید. 

باسمه تعالی

از محبت شما ممنون هستیم. ان شاءلله در مراسم عید غدیر شرکت کنید تا بتوانیم برای نیمه شعبان نیز تصمیم بگیریم.

باسمه تعالی

ما در این زمینه نمی توانیم به شما کمک کنیم لکن خودتان می توانید مستقیماً با افرادی که شرایط چنین کاری را دارند وارد مذاکره شده و نتیجه لازم را بگیرید.

باسمه تعالی

جمهوری اسلامی با گروه طالبان هیچ رابطه ای نداشته و ندارد. لکن مذاکره کردن با دشمن نیز از زمان خلقت آدم علیه السلام تا صدر اسلام و از آن موقع تاکنون و تا زمان ظهور همواره مطلبی عقلانی است. گروه طالبان دشمن شیعه و دشمن جمهوری اسلامی است. لکن وقتی در افغانستان با کمک آمریکا و دیگران مانند اسرائیل و غیره تجهیز شده و مشغول فتح شهرهای آن می باشد، هر عقلی حکم می‌کند که انسان با چنین دشمنی مذاکره کرده و بداند که او می خواهد در افغانستان چه برنامه هایی را پیاده کند. اگر هدفش جنگ نیابتی با ایران است، از هم اکنون ایران تکلیف خود را بداند و همان عملیات ایذایی را که انجام می‌دهد بر علیه آنان نیز در آینده انجام دهد و اگر واقعاً می‌خواهد آنجا حکومت کند و کار به شیعیان و شهرهای مرزی ایران داشته باشد، ایران نیز مانند کشورهای دیگر با او رفتار نماید. ما این کار را در زمان جنگ نیز با صدام ملعون انجام داده ایم و نتیجه آن آزادی بیش از ۴۰ هزار اسیر و فاتح جنگ شد و جالب است که بدانید در طول هشت سال جنگ، سفارتخانه های ایران در عراق و عراق در ایران باز بوده و فعالیت می کردند و خود همین مطلب باعث موفقیت مذاکرات گردید. مطالب زیاد است لکن همین مقدار برای شما کفایت می کند.

باسمه تعالی

این کار نه واجب است و نه مستحب. اگر شما برای ائمه(ع) نذری کرده‌اید بهتر است این نذورات را اگر چنانچه صورت نذر به این صورت بوده است که فقط برای آستان مقدس آن حضرات باشد، به دفاتر مورد نظر داده و رسید دریافت کنید و اگر صرفاً نذر آن حضرت بدون هیچگونه شرطی است می توانید آن مبلغ را بعد از درست شدن کارتان در راه خیر که صددرصد با موازین شرعی منطبق باشد و به نیت آن حضرات خرج نمایید.

باسمه تعالی

ایشان از شما انتظار و توقعی دارند. اگر در زمان زنده بودنشان شما به ایشان بدهی مادی یا معنوی یا دینی داشته اید الان ادا کنید. اگر چنین نیست سعی کنید در کم کردن تالمات برزخی ایشان کوشا باشید. مثلاً بتوانید ناراضیان از ایشان را راضی کرده و برایشان خیرات نمایید. حتما به خانواده‌شان نیز بگویید که اگر واجباتی انجام نداده‌اند، برایشان اجیر گرفته یا خود انجام دهند.

باسمه تعالی

روز دوشنبه ساعت 3:45 بعد از ظهر با دفتر مرکزی موسسه تماس گرفته و مستقیماً با جناب استاد مخملباف در این‌باره صحبت نمایید.
تلفن: 55370517- 55390144

باسمه تعالی

ما چنین مطلبی را تاکنون نیافته ایم. اگر شما جایی دیده اید برای ما هم ذکر کنید. به خصوص از سایت ایشان.

باسمه تعالی

مسئله عقیقه برای طفلی است که تازه به دنیا آمده است و دستور آن نیز در مفاتیح الجنان وجود دارد. لکن در مورد افرادی که سالها از عمر آنها گذشته است، اگر چنانچه در کودکی برای آنها عقیقه نکرده باشند می‌توانند در هر سنی که هستند در صورت توانایی مالی برای خود عقیقه کنند. البته به نیت قربت الی الله و به امید اینکه پروردگار از آنها قبول نماید و اگر چنانچه عقیقه کرده‌اند، در حال حاضر اگر می‌ترسید مورد چشم زخم واقع شوید هر روز آیت الکرسی و ناس و فلق را صبحها و شبها خوانده و هر روز سه مرتبه ذکر "ماشاءالله لا قوة الا بالله" را بر زبان جاری کنید و اگر باز هم دل نگران چیزی هستید در صورت توانایی مالی گوسفند و در غیر اینصورت مرغی را ذبح کرده و به فقیر واقعی دهید.

باسمه تعالی

در مورد تاریخ که فرموده اید، چند سالی است که تاریخ صحیح عاشورا را در دهه اول ماه محرم الحرام برای دوستان مطرح کرده و تشریح می‌کنیم. در این رابطه می توانید به مبحث فوق مراجعه کنید(لینک). اما در مورد تاریخ اسلام ان شاءالله در آینده پس از بحث های موجود برای بحث فوق اقداماتی انجام خواهد گرفت. با تشکر از شما.

باسمه تعالی

1- استماع موسیقی به فتوای همه مراجع حرام است مگر موسیقی‌هایی که جنبه طرب نداشته باشد.

2- اثبات منفی بودن استماع موسیقی برای مخاطبین شما باید از راه های عقلی و شرعی و علمی مورد بررسی قرار گیرد. مثلا اگر بتوانید این افراد را با صوت های قرآنی از قاریان مصری آشنا نموده و آرام‌آرام نوای قرآنی را به جای نوای موسیقی برای این مخاطبین جا بیندازید.

3- افرادی که کفر می‌گویند یا مقید نیستند یا معتقد نیستند، خودشان پاسخگوی پروردگارشان خواهند بود و بنده و شما در این زمینه مسئولیتی نداریم.

باسمه تعالی

روز پنجشنبه ساعت ۴:۴۵ بعد از ظهر با موسسه تماس گرفته و با جناب استاد مخملباف در این باره صحبت کنید.
تلفن: 55370517- 55390144

باسمه تعالی

ساعت ۴:۴۵ بعد از ظهر فردا (دوشنبه) و چنانچه نتوانستید روز پنجشنبه ساعت 4:30 بعد از ظهر و در غیر اینصورت شنبه 9:30 صبح با موسسه تماس گرفته و با جناب استاد مخملباف در مورد مشکل خود صحبت کنید.
تلفن موسسه :  55390144 - 55370517

باسمه تعالی

اگر می‌توانید در کلاس‌های توحید موسسه شرکت نمایید و اگر نمی توانید مباحث توحید را از سایت یا کانالهای موسسه دانلود کرده و استماع نمایید و سپس سوالاتی که برایتان ایجاد می‌شود را از طریق سایت برای ما ارسال کنید تا پاسخ دهیم. بعد از آن به شما خواهیم گفت که چه کار کنید.

3- خیر، این درست نیست.

باسمه تعالی

ما با هیچ سایت یا کانالی در ارتباط نیستیم. ما فقط برنامه‌های سایت خود را کنترل و نظارت کرده و مسئول سایت و کانال های خود هستیم.

باسمه تعالی

برنامه دهگانه هفتگی (لینک) را انجام دهید. بعد از 10 روز گزارش کار خود را برای ما ارسال کنید و همچنان برنامه دهگانه را انجام دهید.

نمایش 6 از 200
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است