موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

شهادت امام جعفر صادق علیه السلام

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

سیاست در جمله ای که نقل کرده اید به معنای تربیت و آداب و چگونگی مؤدب بودن به این آداب می‌باشد و مسلماً سیاست به این معنا عین دیانت ما می‌باشد. اما سیاستی که امروزه در جهان و مخصوصاً در کشور ما توسط عده ای از مدیران اجرایی اعمال می شود که رانت خواری، دروغ، فساد، دزدی از بیت المال و امثال اینها را به دنبال دارد، به هیچ عنوان جزء دیانت ما نیست.

باسمه تعالی

شما باید مشکل خود را با پدر و مادر خود در میان گذاشته و اگر پدر و مادر در قید حیات نیستند، به شخصی که مورد قبول همسر و شما می باشد مراجعه کرده و مشکل خود را با ایشان در میان بگذارید.

باسمه تعالی

شما فکر بعد از آن را کرده اید؟ فرض کنید که این حکومت امروز از بین رفت. برای فردای کشور شما فکری کرده اید؟! یا اینکه شما هم مانند بیشتر اعضای حکومت و دیگران فقط به فکر منافع فردی خود می باشید؟ اینکه چیزی از بین برود باید حتماً چیز دیگری به جای آن باشد. قرآن هم به این مطلب اشاره کرده است وقتی می فرماید "لا اله"، بلافاصله بعد از آن "الا الله" را مطرح می‌کند.

باسمه تعالی

دعایی در مفاتیح الجنان هست به نام "سَلامُ اللهِ الْکَامِلُ التَّامُّ" که در ذیل توسلات حضرت ولی عصر -عجل الله تعالی فرجه الشریف- ذکر شده است. شما می توانید با توسل به آن بزرگوار تا زمانی که کار شما به سرانجام برسد این برنامه را ادامه دهید.

باسمه تعالی

لطفا در سایت ثبت نام نمایید تا پاسخ به ایمیلتان ارسال گردد.

باسمه تعالی

این نوع اعمال با دعا و امثال آن درست نمی شود بلکه باید فرد در ابتدای امر به طبیب مراجعه کند. ایشان نیز باید به دکتر تغذیه مراجعه کرده و سپس با تشخیص و مشورت ایشان، عملیاتی را که مرسوم است را انجام دهند.

باسمه تعالی

اگر فرزندان متعلق به شما و همسرتان هستند که حتما باید به یک مشاور که متخصص باشد مراجعه نمایید. اگر فرزندان متعلق به شما نیستند و از همسر سابق شوهرتان بوده اند، باید این مطلب را در یک جلسه مفصل با شوهر خود در میان گذاشته و نتایج آن را به ما بگویید تا ما راهنمایی های لازم را برای شما انجام دهیم.

باسمه تعالی

مواردی را که گفتیم ادامه دهید. بعد از عید فطر همراه با اعمال ماه مبارک رمضان که ان شاءالله در حد توان توسط شما انجام خواهد شد گزارش کار خود را ارائه دهید. 

(حتما در سایت لاگین نمایید تا سوالات شما در بخش مربوط به خودتان ذخیره گردد و آرشیو داشته باشید)

باسمه تعالی

ما هم سخنرانی ایشان را گوش کرده ایم لکن چنین مطلبی را که شما می فرمایید در آن نیافتیم بلکه ایشان به مسئولین نظام فرمودند که باید در مقابل حرکات دشمن و فریب نخوردن از دشمن و معصیت خدا را نکردن و آلوده نشدن استقامت و صبر نماید.

باسمه تعالی

مثل اینکه شما در خارج از کشور زندگی می کنید و در داخل ایران نیستید و تحت تاثیر شبکه‌های ماهواره‌ای می باشید. هم اکنون در ایران از سال ۵۸ به این طرف، کلیه زن‌ها همدوش مردان در تمام فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و غیره شرکت داشته‌اند. کدام یک از انتخابات زنها شرکت نکرده اند؟ اگر امام خمینی(ره) مخالف این مطلب بود، به عنوان یک ولی فقیه می توانست مانع عبور زنها شود لکن اینطور نبود. هم اکنون در ورزش، زنها دارای فدراسیون فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پینگ‌پنگ و حتی کاراته، جودو، بوکس و ده‌ها ورزش دیگر می باشند. پنجاه درصد از ظرفیت دانشگاه ها اختصاص به زن ها داشته و هم اکنون بیمارستانهایی است که فقط مخصوص خانم بوده و توسط نیروهای زن اداره می شود. نیروی انتظامی دارای پلیس زن بوده و حتی بیشتر ادارات و شرکت ها و کارخانجات اتفاقاً از نیروی زن استفاده می‌کنند به خاطر این که معتقدند در بعضی از کارها خانم ها دارای دقت بیشتری هستند و نیز در بعضی از جاها با حقوق کمتری هم، اولویت را به استخدام زنها می دهند. اینها قسمتی کوچک از فعالیت زن ها در جامعه امروزی ایران است. اگر شما صبح ها از خواب بیدار شوید و سری به چهارراه گلوبندک و بازار تهران بزنید می بینید که از هر صد نفر، هفتاد نفر زن مشغول خرید می باشند. آیا این حضور شما را اشباع نمی‌کند؟ 

باسمه تعالی

به مدت 15 روز اعمال دهگانه (لینک) را انجام دهید و نتیجه آن را بعد از 15 روز به ما ارسال نمایید. 

باسمه تعالی

در این گونه موارد بهتر است جلسه‌ای دو نفره با همسر خود ترتیب داده و موارد را خیلی محترمانه و مؤدبانه با ایشان در میان بگذارید و همچنان اعمال دهگانه را نیز به نیت درست شدن اوضاع انجام دهید. البته مشکل خود را دقیقاً مطرح نکرده بودید و ما دقیقا نفهمیدیم که مشکل به چه کسی مربوط می‌شود. 

باسمه تعالی

روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را بخوانید و به این کودک بدمید و نیز هر روز دعای مجیر را خوانده و هم این کار را انجام دهید. همچنین شب های جمعه با وضو و رو به قبله دعای کمیل را بخوانید و در فراز های آن مخصوصاً فرازهای آخر آن صددرصد توجه نمایید. آخرین کاری که باید انجام دهید گفتن روزی 400 مرتبه استغفار می باشد. ان شاء الله خداوند به طفل شما شفای عاجل عنایت نماید.

باسمه تعالی

برنامه ده‌گانه (لینک) را انجام دهید. بعد از یک ماه و ۱۰ روز که گذشت گزارش خود را اطلاع دهید.

اصولاً سحری وجود ندارد که شما آن را از خود دفع کنید. لکن اگر شما هر روز آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را در هنگام صبح و شب بخوانید و تعویذاتی که در مفاتیح الجنان آمده است را بخوانید از هرگونه چشم زخمی به حول و قوه الهی دور خواهید بود.

باسمه تعالی

از اعمال ماه رجب هر مقدار که می‌توانید انجام دهید و روزی 400 مرتبه استغفار نماید. هر روز 100 مرتبه سوره توحید را بخوانید و به هیچ وجه آن را ترک نکنید و نیز شبها موقع خواب و صبح بعد از برخاستن حتماً آیت الکرسی و سوره های ناس و فلق را بخوانید. بعد از ۱۵ روز گزارشی از کار خود ارسال نمایید.

باسمه تعالی

از همین امروز اعمال ماه رجب را در حد توان و امکان انجام دهید. مخصوصاً ادعیه، اذکار و نمازهای آن را به ویژه در شب‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ این ماه. ان‌شاءالله حتماً برنامه شان انجام خواهد شد.

باسمه تعالی

برنامه ده‌گانه (لینک) را به مدت 69 روز انجام دهید. از اعمال ماه رجب هر مقدار که می‌توانید در این ماه انجام دهید و ممکن است برای شما قدری مشکل باشد، لکن اگر تحمل کنید پایان بسیار خوبی خواهید داشت و مسئله طلسم و امثالهم هیچ گونه واقعیتی ندارد.

باسمه تعالی

1- به ایشان بفرمایید حتماً هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار کنند و نیز هر روز دعای مجیر را بخوانند. روزی ۷۰ مرتبه سوره حمد را خوانده و اگر توانستند در پایان آن داخل گریبان خود بدمند(فوت کنند). همچنین شب های جمعه با وضو و رو به قبله دعای‌کمیل را بخوانند و با رسیدن به عبارت "یا من اسمه دوا" آن را چند بار تکرار کرده و عاجزانه از خداوند شفای خود را بخواهند. ایشان باید اعمال ماه رجب را تا حد امکان نیز انجام دهند و در هر شب و روز این ماه برای بیماری خود و شفای آن دعا نمایند. رفتن به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی هفته ای یک بار برای ایشان ضروری به نظر می‌رسد. اگر این اقدامات را انجام دادند گزارش کار خود را بعد از یک هفته برای ما ارسال نمایید.

2- همه صاحب نفس هستند. چراکه اگر غیر از این بود الان همه از دنیا رفته بودند. خداوند تبارک و تعالی راه دعا را برای همه بندگان باز گذاشته اند و در این زمینه تبعیض قائل نشده است. همان کارهایی را که گفتیم انجام دهید. ان شاء الله تاثیر آنها را نیز خواهید دید. اگر خواستید در مجالسی هم حضور بهم برسانید، می توانید روزهای سه شنبه از ساعت ۷:۱۵ تا ۹:۳۰ بعد از ظهر در مدرسه دینیه مهدیه (تهران، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام مدرسه مهدیه) حتماً شرکت کنید تا در آن مجلس که مجلس توسلی می باشد بتوانید ان شاء الله زودتر شفای بیمار خود را بگیرید.

3- اطباء سنتی زیادی هستند و هر کس نسبت به فردی شناختی دارد. ما هم پس از بررسی اطباء نظرات ایشان را بهتر دانستیم. اگرچه نظرات اطباء دیگر نیز قابل احترام است.

باسمه تعالی

ایشان باید حتماً به یک مشاور مذهبی و متدین و متخصص مراجعه نمایند تا مشکل ایشان ریشه‌ای حل شود. 

نمایش 1 از 2
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است