پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

لطفا قبل از ارسال سوال آن را در بین سوالات جستجو نمایید تا از تکرار جلوگیری شود.

باسمه تعالی

در ارتباط با صحبت‌های دیگران هیچگاه نباید کس دیگری در این زمینه اظهار نظر نماید. هر کس که صحبت می‌نماید مسئول سخنرانی‌اش خود او است نه دیگری. در این زمینه‌ها هم نه تنها ایشان بلکه افراد دیگر نیز اگر صحبتی می‌کنند  شما باید با دفتر ایشان چنین سوالی را مطرح نمایید چون ما ضامن صحبت دیگران نیستیم.

باسمه تعالی

شما از شاه و حکومت آن چیزی نمی‌دانید. شاه انسان فاسق و بی‌دینی بود و علت انقلاب مردم بر علیه او نیز فسادهای بیش از حد او و افراط در آن‌ها بود. اوضاع بد اقتصادی مردم در آن زمان نیز یکی از علت‌های انقلاب ۵۷ بود و نیز تاسیس ساواک که افراد زیادی در آن کشته شدند البته با شکنجه‌های وحشیانه، این‌ها زیر نظر شاه بود. دعا کردن در حق چنین کسی توسط هر کسی که باشد جایز نیست چرا که دعا در حق ظالم به اجابت نمی‌رسد. در مورد افرادی که در داخل نظام ما نیز کارهای خلاف می‌کنند، آنها نیز مشغول آزمایش الهی هستند و ای کاش تا زنده هستند عبرت‌های لازم را از تاریخ بگیرند. اسلام همواره توسط مسلمانان و کسانی که خود را مسلمان می‌دانستند مورد ضربه واقع شده است و آنقدر که افراد به ظاهر مسلمان به اسلام صدمه زده‌اند کفار نتوانستند این کار را انجام دهند. بنی امیه و بنی عباس در تاریخ شاهد ما بر چنین مدعایی است. اینها هیچ یک دلیل نمی‌شود که ما از فردی تعریف و یا برای او دعا کنیم که خود نیز یکی از مفسدین و ستمگران بوده است.

باسمه تعالی

اگر کسی کارت ملی شما را دزدیده و سپس با کارت ملی شما مشغول کلاهبرداری و مرتکب امثال این کارها شود، شما کلاهبرداری کرده اید یا کسی که این کار را کرده است؟

باسمه تعالی

فقیرهای واقعی ماموران شهرداری هستند که شب ها سطل های زباله را جابجا می‌کنند و به نظافت شهر می‌پردازند. مچنین افراد آبروداری که حقوق آنها کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد و امثالهم.

باسمه تعالی

اول باید اثبات شود که افرادی که ما تصوری درباره آنها داریم چنین عملی را انجام داده‌اند. در مرحله دوم اگر چنین چیزی ثابت شد، آنگاه باید آنان را به خداوند واگذار نمود.

باسمه تعالی

ما تا آنجا که به یاد داریم از اول خلقت حضرت آدم(ع) تاکنون و تا ظهور حضرت مهدی -عجل الله تعالی فرجه الشریف- همواره عده ای در روی کره خاکی برای بهره‌مند شدن از مواهب مادی دائماً به دنبال سوء استفاده از مسائل معنوی در قالب ادیان و مذاهب می‌باشند. فلذا نباید نگران این باشید که شما این همه زحمت کشیده‌اید چرا این جوان امروزه به این صورت تصمیم گیری می‌نمایند بلکه باید دقت داشته باشید که همواره مذاهب و ادیان و مسائل معنوی دستاویزی برای استفاده عده‌ای چپاولگر و رانتخوار بوده است و خواهد بود. البته باید توجه داشت اینها نباید بهانه‌ای برای افراد متدین بشود که چون عده‌ای به نام دین دارند رانتخواری، ارتشاء و فساد اقتصادی مرتکب می‌شوند، پس ما باید دست از دین خود برداریم! این دو مقوله هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند.

باسمه تعالی

بارها این مطلب را گفته‌ایم که شما باید این گونه موارد را به دفتر رهبری و به دفتر هیئت دولت و جایی که این کار به آن مربوط میشود نامه نوشته و ارسال کنید و از این کار ناامید نشوید و با نامه نوشتن مکرر و همچنین گفتن به دیگران که آنها نیز این کار را انجام بدهند ان شاء الله باعث شود که این منکر بزرگ از این جامعه رخت بربندد و مسئولین با این گونه ارتباطات قدری از خواب غفلت بیدار شوند.

باسمه تعالی

خداوند متعال هیچگاه بنا نداشته است که بندگان را در هنگام آزمایش مجازات نماید بلکه همواره به آنها فرصت‌های لازم را اعطا کرده و سپس در پایان آن فرصت‌ها اول به آنها وعده عذاب داده است و سپس عذاب را بر آنها نازل کرده است لکن در زمان حال چون همه افراد روی کره زمین جزء امت پیامبراکرم(ص) محسوب می‌شوند خداوند متعال حسب فرموده قرآن کریم تا زمانی که مومنینی مستغفر وجود داشته باشند بنا ندارد که عذابی نازل کند، فلذا ظالمین و ستمگران مهلت خواهند داشت تا اگر خواسته باشند دست از ظلم و ستم خود برداشته و از مسیر غلط برگردند. البته مومنین و مومنات نیز اگر واقعاً تقوای الهی پیشه نمایند و فقط خداوند را بخوانند خدای تعالی به آنها یاری خواهد کرد. 

باسمه تعالی

ما به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم از همه مسلمانان دنیا در حد توان دفاع نماییم لکن حمله کردن ایران به کشوری که هنوز حمله نکرده است نه کار شرعی، نه کار قانونی و نه کار عقلی است.
 

باسمه تعالی

با تشکر از دلسوزی شما. ما اگر به جای شما بودیم این موارد را مکتوب کرده و به دستگاه‌های مختلف ارسال می‌کردیم از جمله وزارت کشور.

باسمه تعالی

البته خطر حضور افغان‌ها در ایران در صورتی که غیر شیعه باشند واقعیتی انکار ناپذیر است لکن مسئله به آن شدتی که بیان کردید نیست. دولتی که می‌تواند آمریکا را از جاده بوکمال سوریه بیرون نماید و نیز گروه‌های دموکرات و کومله که سابقه آنها از طالبان بسیار بیشتر است را در مرزهای ایران و عراق از بین ببرد و آنها را مجبور به ترک منطقه نماید و انجام کارهای دیگر از این قبیل، چنین دولتی قطعاً در موقع و زمان لازم طالبان را نیز در صورتی که به عنوان خطر محسوب شوند سر جای خود خواهد نشاند.

باسمه تعالی

شما مواردی را که به ما گفته‌اید هیچ کدام در مورد ما صدق نمی‌کند. ما آنطور که شما فکر می‌کنید نیستیم و در مورد انتقادهایی که دارید برای یک بار هم که شده آنها را بنویسید و به مقامات مسئول از جمله بیت رهبری و مسئولین دیگر ارسال نمایید. 

باسمه تعالی

ما چنین سایتی را نمی‌شناسیم و چون نمی‌شناسیم تایید هم نمی‌کنیم.

باسمه تعالی

شما دو سوال را مطرح کرده‌اید. پاسخ سوال اول شما این است که تمام آن سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید دریافتی‌ها و پرداختی‌های خود را مشخص نمایند و در همان زمینه‌هایی که باید هزینه کنند خرج نمایند و این صحبت شما در حدود ۸۰ درصد صحیح می‌باشد لکن در ۲۰ درصد دیگر باید دید مبالغی که در اختیار افراد یا نهادها هست، جابجا خرج نشود. مثلاً کسی مبلغی را فقط برای اطعام داده است. آن مقام مسئول نمی‌تواند آن مبلغ را خرج لوله کشی ساختمان نماید و امثال این موارد. اما پاسخ سوال دوم شما درباره موسسه میقات القرآن نیز این است که این موسسه متاسفانه یا خوشبختانه جزء ردیف بودجه دولتی نبوده و نیست و دولت اسلامی هیچگونه کمکی به این موسسه نمی‌کند. از نظر دریافتی‌های موسسه باید گفت هر کس بخواهد به موسسه کمک کند به شماره حساب‌هایی که به روی دیوار یا تابلوهای اعلانات نصب شده است مبالغ خود را واریز می‌کند و سپس می‌گوید که برای چه کاری باید هزینه شود. آنگاه همان مبلغ در همان مسیر هزینه می‌شود. مثلاً مبالغ قند و چای، نگهداری و سرویس دارایی‌ها و مناسبت‌ها و مراسم‌ها و امثالهم هر کدام در جای خود مصرف می‌شوند. البته مبالغ دریافتی هیچگاه مخارج موسسه را تامین نمی‌کند و موسسه همواره زیر بار قرض بوده و هست و امیدواریم که روزی این وضع به پایان رسیده و موسسه بتواند به کسی مقروض نباشد.

باسمه تعالی

مثل اینکه شما از اوضاع فرانسه اطلاعی ندارید. چون از بستگان در آنجا حضور دارند اوضاع بسیار وخیم است و افراد مجروح و مصدوم و نیز افراد زندانی صدها نفر می باشند. هزاران ماشین و فروشگاه سوخته و غارت شده و حتی افراد زیر ۱۵سال را نیز بازداشت کرده و با خشونت می برند. اما در مورد اوضاع ایران نیز آنچه که الان مورد بحث است و ملت و کشور دچار آن می باشد مسئله رانت خواری ها و سوء استفاده از ثروت کشور توسط کارتل های بزرگ اقتصادی است که همین باعث شده است که از نظر مسائل مالی و بعد از آن مسائل فرهنگی ملت دچار مشکل شود. .اما در امور امنیت کشور مطالب آنچنان نیست که بیان فرموده اید.

باسمه تعالی

همه این موارد را محبت کنید برای بیت رهبری ارسال نمایید.

باسمه تعالی

شما در این رابطه به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. نتیجه معاینه آن پزشک را به همسر خودتان دهید و یا با همسر خود به آن پزشک متخصص مراجعه نمایید و خلاصه همسرتان را در جزئیات موارد فوق قرار دهید تا ایشان نیز بدانند که مشکلات شما به چه صورتی می باشد. خواندن صد مرتبه سوره توحید به همین نیت در هر روز نیز مفید است. برای بهتر شدن حالتان هر روز 14 مرتبه دعای نور و نیز ۷۰ مرتبه سوره حمد را بخوانید. ان شاء الله به زودی بهبودی حاصل می نمایید.

باسمه تعالی

شما و همه کسانی که نسبت به این اوضاع انتقاد دارید باید همت کرده و مطالب را کتباً نوشته و برای بیت رهبری ارسال نمایید. گفتن این مسائل به افراد دیگر دردی را دوا نمی کند.

نمایش 1 از 5