موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

ظاهراً شما اطلاعات بسیار کافی و وافی از حال ۱۵ میلیون نفر دارید و تک تک آنها را تست کرونا گرفته اید که هیچ کدام کرونا نگرفته اند، لذا این واقعاً قابل تقدیر و ستایش است! باید دانست مسئله کرونا به نوعی ارتباط مستقیم با مسائل جغرافیایی و اقلیمی نیز دارد. مثلاً مناطقی که به شدت گرم سیرند و از نوع تغذیه خاصی استفاده می کنند مانند هندوستان، قسمتی از عراق و بعضی از کشورهای دیگر یا چیزی به نام کرونا را تجربه کرده‌اند و یا درصد کمی مبتلا شده‌اند. برای شناخت این ویروس و اینکه سازندگان آن از چه فرمول هایی برای ترکیب آن استفاده کرده اند هنوز به زمان زیادی نیاز داریم. کشورهایی مانند قطر، کویت، عمان و امثال اینها آنچنان درگیر این قضیه نشده اند و این نشان‌دهنده فرضیه‌ای است که در بالا به آن اشاره کردیم. به هر حال ما هم مانند شما منتظریم تا ببینیم ترکیبات این ویروس چه بوده است و سازندگان آن چه اهدافی را دنبال می‌کرده‌اند.

باسمه تعالی

اگر شما موردی را نشان دادید که به واسطه قطع و وصل بنزین کشته شده اند و در این زمینه بی‌تقصیر بوده اند از ما جایزه بگیرید! قطع بنزین در هر کشوری می‌تواند اتفاق بیفتد و اینها علیرغم همه انتقادهای وارده به دولت‌های پیشین و جدید، قطع بنزین چیزی نیست که دولت در آن مقصر باشد. البته با تهاجم سایبری.

باسمه تعالی

1- اولاً این رئیس‌جمهور در حدود سه ماه است که روی کار آمده و چطور شما در هشت سال گذشته ساکت بودید؟ آیا دلار ۲۷ هزار تومان و گرانی های مرغ و گوشت و برنج و حبوبات و مسکن و امثالهم مربوط به این سه ماه است یا مربوط به هشت سال گذشته؟ چشم بستن بر واقعیات چه کمکی به پیشرفت ما در زندگی می کنند؟

۲- ما هیچ دولتی را تایید یا تکذیب نمی کنیم بلکه عملکرد آن را می‌بینیم و اگر دیدیم عملکردها مطابق با گفتارها نمی‌باشد، دولت را مورد نقادی قرار می دهیم و آن را به چالش می‌کشانیم.

۳- رهبری نیز دارای وظایف می باشد که آن وظایف در قانون اساسی برای ایشان مشخص شده است. این که رهبری در همه کارها دخالت کند و یک تنه بخواهد یک مملکت را به ساحل نجات برساند، هیچ عاقلی چنین حرفی را تایید نمی‌کند. البته از اینکه رهبری خوب یا خوب‌تر عمل می کند یا نمی کند باید در جای دیگر مورد بررسی قرار گیرد. شما هم مانند افراد دیگر میتوانید انتقادات خود را مکتوب کرده و به بیت رهبری بفرستید. ما هم همین کار را همیشه می کنیم.

۴- ظاهراً شما بعد از انقلاب به دنیا آمده اید. به ما جواب دهید قبل از انقلاب آیا یک متر مترو وجود داشته است؟ آیا جایی از مملکت گازکشی شده بود؟ آیا همه شهرها از آب لوله کشی استفاده می کردند؟ آیا صدها هزار خودرو در مملکت در حال رفت و آمد بوده است؟ آیا این تعداد قطار و هواپیما و اتوبوس قبل از انقلاب موجود بوده است؟ آیا غیر از روزنامه‌های کیهان و اطلاعات و چند سال روزنامه رستاخیز، روزنامه دیگری فعالیت می‌کرده است؟ آیا میلیونها جلد کتابی که بعد از انقلاب منتشر شده، قبل از انقلاب حتی یک هزارم آن منتشر شده و در اختیار مردم بوده است؟ آیا قبل از انقلاب این همه پزشک و مهندس و دانشمند داشته ایم؟ آیا قبل از انقلاب با اینکه روزی ۶ میلیون بشکه نفت می فروختیم وضعیت مردم از نظر رفاه به این اندازه بوده است؟ شما ظاهراً مکان‌هایی مانند دروازه غار،حلبی‌آباد و امثال اینها را فراموش کرده اید! اینها میراث قبل از انقلاب بوده است. خون فروشی و واردات مواد مخدر توسط اشرف پهلوی بعد از انقلاب بوده است؟ تنها چیزی که در زمان قبل از انقلاب وجود داشت ثبات قیمت بود. این همه تنوع در اجناس، حدود پنجاه نوع پنیر، ماست، کره، دوغ، نوشابه و اجناس دیگر، آیا قبل از انقلاب این چنین بوده است؟ و ...

باسمه تعالی

ما قبلا هم گفتیم که واکسن های مختلف، بعضی‌ها با بعضی از بدن ها سازگاری ندارند. در این زمینه پس از مراجعه به پزشک متخصص و یا پزشک خانوادگی خود در صورت نرسیدن به جواب لازم می توانید به کسی که اهل استخاره است بگویید برایتان درباره آن استخاره نماید.

باسمه تعالی

شما می‌توانید کتب مرحوم آیت الله فلسفی را که در درباره تربیت کودک، نوجوان و بزرگسال نوشته شده است را مطالعه کرده و پس از پایان آن اعلام کنید که کتب دیگری در این زمینه به شما معرفی نماییم و همچنین می توانید جلسات کلاسهای اخلاق روزهای سه شنبه (اینجا) را دانلود کرده و گوش نمایید.

باسمه تعالی

در هر حکومتی این مسائل وجود دارد و اگر کسی اعتراضی دارد یا حقی از او ضایع شده حتماً باید به قوه قضائیه مراجعه کرده تا اقدامات لازم برای او انجام شود. ما یک موسسه فرهنگی هستیم که متاسفانه در حکومت نفوذی نداریم.

باسمه تعالی

برای زدن واکسن حتماً به پزشک متخصص مراجعه کرده و سپس برای نوع واکسن نیز تحقیق نموده و بعد از آن اقدام نمایید. 

ممکن است بعضی بیماری داشته باشند و یا داروهایی را مصرف نمایند که در آن هنگام نشود واکسن زد. لکن همگان بالاخره باید با انجام تحقیقات و رجوع به پزشک متخصص و اینکه چه واکسنی بر بدن آنها سازگارتر است این کار را انجام دهند. اینکه فرموده اید در این زمینه می‌شود استخاره کرد، البته باید برای هر واکسنی استخاره جداگانه کرد و این کار را میشود انجام داد.

تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است