پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

لطفا قبل از ارسال سوال آن را در بین سوالات جستجو نمایید تا از تکرار جلوگیری شود.

باسمه تعالی

خواندن آیت الکرسی و ناس و فلق و هفت مرتبه استغفار کردن.

باسمه تعالی

صرفاً بزرگ کردن فرزند با عشق اهل بیت(ع) کافی نیست بلکه اساتید، دوستان، محیط و چند مورد دیگر در تربیت آنها موثر می‌باشد. لذا باید شما دقت کنید که معلمین و اساتید مدرسه و دانشگاه چه کسانی هستند، با چه کسانی رفت و آمد می‌کند، محیط‌هایی که در آن قدم می‌گذارد کجا هستند و سپس گزارشی به ما بدهید تا به شما راهکارهای لازم را بدهیم.

باسمه تعالی

خیر. لکن دوستان اگر مومن باشند برادران ایمانی محسوب می‌شوند و اگر برای خواهران باشد خواهران ایمانی محسوب می شوند لذا باید رعایت حال برادران و خواهران ایمانی را در هر موقعیتی بنماییم.

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (اینجا) را انجام دهید. بعد از 40 روز گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

خیر. برای وسعت رزق موارد زیر را انجام دهید:

1- هر روز چند بار آیه ۲۶ و ۲۷ سوره مبارکه آل عمران را بخوانید. "قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ …"
2- در همه سجده‌های نمازهایتان ذکر مستحبی "يَا خَيْرَ الْمَسْؤُولِينَ ، وَيَا خَيْرَ الْمُعْطِينَ ، اُرْزُقْنِي وَارْزُقْ عِيَالِي مِنْ فَضْلِكَ ، فَإِنَّكَ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ" را بگویید.
3- و نیز هر روز ۴۰۰ مرتبه استغفار نمایید.

بعد از مدتی رزق وسیع می‌شود. ان شاء الله.

باسمه تعالی

خواندن آیت الکرسی، سوره‌های ناس و فلق. گفتن اذان و اقامه و زیاد استغفار کردن و صلوات فرستادن. تلاوت قرآن قبل از خواب و خواندن دعاهای هر روز هفته و زیارات روزهای هفته.

باسمه تعالی

برنامه دهگانه (اینجا) را تا ۲۰ روز انجام دهید و بعد از آن گزارش کار خود را برای ما ارسال کنید تا برای شما حذف و نقل نماییم سپس حتماً برنامه را ادامه داده تا به عدد مورد نظر برسید.

حتماً نمازهایتان را حتی المقدور در مساجد و به جماعت بجای آورید. سعی کنید همواره با وضو باشید و هفته ای یک بار به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی بروید.

باسمه تعالی

1- آیت الکرسی و سوره‌های ناس و فلق را در هنگامی که در بستر قرار دارید حتماً بخوانید.
2- حتماً هر شب وضو بگیرید بعد بخوابید.
3- بعد از خوردن شام ۵۰ آیه از قرآن را بخوانید. شب بعد ۵۰ آیه دیگر و شب‌های بعد آیات بعدی را بخوانید و همینطور جلو بروید.
4- کتابی در مسائل تاریخ اسلام یا تاریخ تشیع حتماً مطالعه کنید. البته در شب‌های اول به تعداد صفحات کمتر و چند شب یک بار یک صفحه به آن اضافه کنید.
5- اگر می‌توانید حتی به صورت نشسته، نماز شب را اگرچه وقت آن داخل نشده باشد بخوانید.
بعد از ۱۵ روز گزارش خود را برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

حتماً برنامه دهگانه (لینک) را تا ۴۰ روز انجام دهید که بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

باسمه تعالی

شما حتماً باید به ترجمه فارسی کتاب میزان الحکمه ذیل واژه "حسد" رجوع کرده و روایات وارده در این زمینه را مطالعه کنید. کتاب‌های خوبی نیز در این باره نوشته شده است و راهکارهای خوبی ارائه داده اند که  با جستجو در اینترنت هم می‌توانید آنها را پیدا کرده و مطالعه نمایید.

باسمه تعالی

حتما برنامه دهگانه (لینک) را تا مدت 40 روز انجام دهید و بعد از آن گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

بله خوب است. هر روز آن را ۱۰۰ مرتبه تکرار کنید و هر روز سوره صف را هم بخوانید. همچنین خواندن آیت الکرسی و سوره‌های ناس و فلق فراموش نشود.

باسمه تعالی

قرآن می فرماید “… إِنَّ الظَّنَّ لَا يُغْنِي مِنَ الْحَقِّ شَيْئًا…” (یونس آیه36). یعنی گمان جای حقیقت را پر نمی کند. بنابراین به هیچ وجه به شک خود اعتنا نکنید و به کارهای روزانه خود بپردازید. تجسس کردن در کارهای دیگران نیز از دیدگاه اسلام حرام است.

باسمه تعالی

شما حتماً به مسجد تشریف ببرید چون مساجد خانه خداست و دو رکعت نماز برای ایشان بخوانید و از خداوند تقاضای بخشش و هدایت برای ایشان کنید و نیز ۱۰۰ مرتبه سوره توحید را از راه دور به نیت ایشان بخوانید و ایشان را به خداوند واگذار کنید.

باسمه تعالی

قطع رحم از گناهان کبیره بوده و پیامدهای منفی بسیار خطرناکی را به دنبال دارد. حتی ممکن است به کسی که قاطع رحم است این پیامد وارد شده که از عمر او کاسته شود. فلذا پیشنهاد می‌کنیم به مادر خود نصیحت کنید که این کار را انجام ندهد و شما نیز در این مورد به هیچ وجه تبعیت از مادر نکنید. چرا که قرآن می‌فرماید "فَلَا تُطِعْهُمَا".

باسمه تعالی

تا مدتی اعمال دهگانه (لینک) را انجام دهید و روزی ۱۰۰ بار سوره توحید را بخوانید. ان شاء الله کار شما به سرمنزل مقصود خواهد رسید.

باسمه تعالی

دعای مطالعه را بخوانید و آیه "رب زدنی علما" را از روی قرآن حفظ کرده، در قنوت های نمازتان بخوانید و همچنین بعضی از تعقیبات نماز که مربوط به علم است و در مفاتیح ذکر شده است.

باسمه تعالی

 برای رفع ظالم، دفع ترس و نیز یاری خواستن و یاری شدن و رفع تنهایی.

باسمه تعالی

ما چنین روایتی را ندیده‌ایم و به فرض که سند آن معتبر هم باشد محتوای حدیث آنچنان که شما تصور کرده‌اید نیست. یعنی حضرت نفرمود چنین ذکری شما را به محبوب و معشوق می‌رساند بلکه اگر به معنای ذکر دقت نمایید این را می‌رساند که فردی را که به صلاح و مصلحت شما است پیش پای شما قرار دهد. آنچه که در مورد آن فرد گفته‌اید، چنین ذکری سلیقه‌ای است و ارتباطی به شارع مقدس ندارد. اصولاً در چنین مواردی انسان باید مصلحت خود را از خداوند متعال طلب نماید حال هرچه که باشد. 

نمایش 1 از 7