موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

پرسش و پاسخ

پرسش پاسخ شرعی

باسمه تعالی

رابطه شما با چنین افرادی فقط باید در حد سلام علیک باشد. بیش از این فعلاً جایز نیست.

باسمه تعالی

تا چهل روز، روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید و سعی کنید بین نماز مغرب و عشا نماز غفیله را بخوانید و حاجاتی که دارید را در قنوت نماز از خداوند طلب نمایید .

باسمه تعالی

موارد زیر را انجام دهید:
1- ذکر مستحبی سجده (يَا خَيْرَ الْمَسْؤُولِينَ، وَيَا خَيْرَ الْمُعْطِينَ، اُرْزُقْنِي وَارْزُقْ عِيَالِي مِنْ فَضْلِكَ، فَإِنَّكَ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ) را در تمام سجده های نماز بگویید.
2- آیات 26 و 27 سوره مبارکه آل عمران (قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشَاءُ …) را هر روز در بدو خروج از منزل بخوانید.
3- حتما روزی چهارصد مرتبه استغفار کنید.
4- هر روز سوره فتح را بخوانید.
5- روزی سیصد مرتبه صلوات بفرستید.

باسمه تعالی

بسیار کار خوبی کردید و پاداش مضاعف نصیب شما شده است. حداقل آن این است که پدر را خوشحال کرده اید. ان شاء الله خداوند در دنیا و آخرت شما را خوشحال خواهد کرد. نگران اذیت های این چنینی نباشید. بالاخره رسیدن به پاداش های بزرگ سختی و ناهمواری های خود را دارد. حتما از پدرتان حلالیت بطلبید و عذرخواهی کنید و دست ایشان را ببوسید و در پیشگاه خداوند نیز استغفار نموده و دیگر با ایشان بدرفتاری ننمایید 

باسمه تعالی

باید بنا را بر انکار همسر بگذارد و به روی او نیاورد و برای همسرش دعا نماید و به نیت او روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کرده و آیت الکرسی و ناس و فلق را همواره برای خود و او بخواند.

باسمه تعالی

شما با یک تصمیم عاقلانه و منطقی سعی کنید با مادرشوهر خود روابط گرمی داشته باشید و روزهای جمعه یک ساعت به مغرب، دعای سمات را خوانده و اسم ایشان را در قسمت "فلان بن فلان" قرار دهید. در مدتی کوتاه خواهید دید که ان شاءالله اوضاع تغییر خواهد کرد.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید. گزارش کار خود را بعد از پانزده روز برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید و بعد از چهل روز حتماً گزارش کار خود را برای ما ارسال نمایید. همچنین دهه اول ماه ذی الحجه، اعمال صبح و شب آن و نیز روز عرفه را فراموش نکنید و برای رفع وسواس خود حتماً زیاد دعا نمایید.

باسمه تعالی

برنامه ده گانه (لینک) را انجام دهید و بعد از چهل روز گزارش کار خود را حتماً برای ما ارسال نمایید. ضمنا دهه اول ماه ذی الحجه، اعمال صبح و شب و روز عرفه را فراموش نکنید.

باسمه تعالی

طلاق یکی از منفورترین چیزها نزد پروردگار می باشد و تا زمانی که ضرورت اقتضا نکند نباید به این کار دست زد. ما به شما چنین پیشنهادی نمی‌دهیم لکن به شما می‌گوییم اصلاً به روی ایشان نیاورده ولی به طور غیرمستقیم و تلویحی مضرات قلیان را به نحوی از مکان های معتبر پیدا کرده و با خود بلند بلند در منزل بخوانید. البته زمانی که ایشان نیز حضور دارند ولی به هیچ وجه ایشان را درباره چنین کاری مخاطب قرار ندهید.

اولا شما باید همسر خود را به یک پزشک تغذیه و نیز پزشک مغز و اعصاب که متخصص و متعهد باشد ببرید. ثانیاً برنامه ده گانه (لینک) را انجام داده و بعد از ۱۵ روز نتیجه را به ما گزارش دهید. البته این برنامه هم توسط خود شما و هم توسط همسرتان اجرا شود. ان شاء الله مشکل شما به زودی برطرف خواهد شد. در مورد مسئله دعانویسی مطمئن باشید که هیچگونه گزندی از جانب آنها به شما نخواهد رسید به ویژه بعد از اینکه این اعمال دهگانه را انجام خواهید داد.

باسمه تعالی

در چنین مواردی که شخص یک بار ازدواج کرده است مشکلی وجود ندارد و باید مانند دیگران راجع به ایشان نیز تحقیق و مشورت کافی صورت بگیرد. اگر چنانچه در پایان به نتیجه مثبت رسیدید حتما اقدام نمایید.

باسمه تعالی

محبت و دوست داشتن در اسلام باید در کادر شرعی و با محدودیت های خودش باشد و اسراف در این زمینه به هیچ وجه جایز نیست. مثلاً شما نمی‌توانید امیرالمومنین(ع) را بیشتر از پیامبر(ص) دوست داشته باشید و نمی‌توانید پیامبر(ص) را بیشتر از خدا دوست داشته باشید. پس دوست داشتن حد و مرزی دارد لکن در مورد دوست داشتن های خلاف شرع مانند اینکه پسری به دختری یا بالعکس، حال در هر موقعیت زمانی و مکانی علاقمند شود، این گونه محبت ها از ریشه حرام بوده و جایز نمی باشد و نیز عملی شیطانی است و شارع مقدس در مورد اینگونه دوست داشتن ها تذکر جدی داده و اقدامات زن و مرد را خارج از حد عرف ممنوع اعلام کرده است. در مورد محبت های پدر به فرزند و بالعکس و نیز برادر به برادر و خواهر به خواهر و امثال اینها باید حد و مرز آن مشخص باشد .

باسمه تعالی

شما باید در حد توان خود مواظبت نمایید که مال حرام داخل زندگی شما نشود. البته آن مقداری که به دست شما می باشد لکن در مواقعی که شما نمی توانید تشخیص دهید باید از خداوند کمک بخواهید که مال حرامی داخل زندگی شما نشود. در این زمینه خواندن‌دعای "عالیه المضامین" هر روز پیشنهاد می شود.

باسمه تعالی

رجوع کنید به جلسه ۷۶ از مبحث دعا (لینک). خلاصه متن سخنرانی هم در لینک فوق موجود هست

باسمه تعالی

به کتب کودک و جوان مرحوم آیت الله فلسفی(ره) مراجعه نمایید. همچنین کانون فرهنگی راه روشن (لینک) واقع در تهران، میدان شهدا، خیابان مجاهدین اسلام، کوچه کاظمی، پلاک 5، طبقه 2 در این زمینه فعالیت دارد که می توانید به آنجا رجوع نمایید.

باسمه تعالی

شما باید اول خانواده ها را در جریان می گذاشتید و بعد به سراغ مشاور میرفتید. متاسفانه راهی که شما رفتید راه صحیحی نبوده است. فعلاً برنامه ده‌گانه (لینک) را تا مدتی انجام دهید و از خداوند بخواهید آن چه که خیر شما هست را پیش روی شما قرار دهد.

باسمه تعالی

اعمال دهگانه (لینک) را یا خود یا پسرتان هر روز انجام دهید و بعد از ۲۱ روز نتیجه را برای ما ارسال نمایید.

باسمه تعالی

1- اگر فرزندی پدر و مادر خود را نفرین کند باید حتماً برای این کار خود از آنها در صورتی که زنده هستند حلالیت طلبیده و طلب بخشش نماید و در صورتی که آنها از دنیا رفته باشند باید تا مدتی مدید برای آنها خیرات کرده و نیز تلاوت قرآن به ویژه روزی ۴۰۰ مرتبه استغفار کند. ان شاءالله خداوند رحمان چنین فردی را خواهد بخشید.

2- باید صله رحم را به هر نحوی که می‌توانید انجام دهید حتی با تلفن یا پیامک یا نامه و در ارتباط با بد اخلاقی های برادر خیلی صبورانه به او تذکر دهید و اگر ناراحت می شوند، تا مدتی چیزی به او نگویید و فقط رابطه خود را حفظ نمایید.

باسمه تعالی

1- عمل شما بسیار خوب و پسندیده است و همین کار را ادامه دهید. در ماه شعبان نیز بر صدقات خود بیفزایید و سعی کنید آن را از فامیل و بستگان شروع کنید و اگر کسی در میان آنها درمانده است دست گیری نمایید.

2- رجوع کنید به پرسش 14451 (لینک)

نمایش 1 از 2
تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است