موسسه میقات القرآن (تاسیس 1345) با تشکیل جلسات قرآنی متعدد و منسجم در موضوعات تجوید قرآن کریم، احکام عملیه، عقاید و ادبیات عرب پذیرای برادران و خواهران علاقمند به قرآن کریم به صورت کاملا رایگان می باشد که امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می آید. العربیة

مقالات و روایات
امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن، مصادف با ۲۵ رجب:
عمومی
13   پنجشنبه 27 بهمن
امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن، مصادف با ۲۵ رجب:

شهادت امام موسی بن جعفر(ع)
در این روز در سال ۱۸۳ هجری قمری، امام موسی بن جعفر(ع) در زندان به شهادت رسید.
آن حضرت ۲۰ سال داشت که امامت به ایشان منتقل شد و مدت ۳۵ سال امامت فرمود. آن حضرت بعد از شهادت امام جعفر صادق(ع) مدتی خلافت ابوجعفر منصور را درک نمود. بعد از منصور قریب به ده سال مهدی خلافت نمود. او آن حضرت را به عراق طلبید و حبس کرد و سپس آزاد نمود. پس از مهدی، پسرش هادی خواست آن حضرت را محبوس کند، ولی اجل او را مهلت نداد و بیش از یک سال خلافت نکرد. سرانجام خلافت به هارون رسید که امام(ع) را از زندانی به زندان دیگر می‌فرستاد، تا اینکه در سال چهاردهم خلافتش آن حضرت را در سن ۵۵ سالگی به زهر جفا شهید کرد.
پس از شهادت، بدن شریف حضرت را طبق دستور هارون با جامه‌های کهنه، جهت اهانت به آن بزرگوار، روی نردبانی گذاردند و چهار حمّال بر دوش گرفتند و کسی هم جلوی پیکر مطهر آن حضرت حرکت می‌کرد و صدا می‌زد: «این امام رافضیان است». سپس شیعیان آمدند و گل آوردند و احترام کردند و در محل فعلی حرم مطهر، بدن آن حضرت را دفن نمودند.

📖 منبع: کتاب «تقویم شیعه» (با تلخیص)

تهران- میدان قزوین، خیابان قزوین شرقی،خیابان شهید جوادیان (قلمستان)، پلاک 167
55370517- 55390144
55394972
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است